00 Kč

Pöttinger Torro – sbírá, řeže a transportuje

Pöttinger Torro – sbírá, řeže a transportuje8. dubna 2020

Firma Pöttinger stále doplňuje svůj sortiment samosběracích vozů tak, aby dokázala co nejlépe vyhovět požadavkům zákazníků.

Tím nejlepším jsou velkoobjemové vozy TORRO COMBILINE s objemem DIN 70 a 80 m3. Tyto vozy svojí robustní konstrukcí umožňují univerzální využití jak při sběru píce z řádku, tak i při dopravě objemových materiálů.

Pro spolehlivý chod i při dlouhodobém využití slouží vkládací ústrojí s označením POWERMATIC PLUS. Jeho základem je rotor s průměrem 800 mm, složený z osmi řad spirálovitě uspořádaných hvězdic. Díky své stabilitě rotor zaručuje spolehlivou dopravu každého materiálu z prostoru sběrače přes řezací ústrojí až do ložného prostoru vozu. Pro snadné nakládání je podlahový dopravník v přední části snížený o 150 mm. Tím se docílí plynulého předávání píce od plnicího rotoru do ložné plochy a zvýšení objemu vozu. Při sklizni senáží se automaticky ovládá posuv dopravníku na základě informací od dvou snímačů naplnění ložného prostoru vozu. Vkládací rotor je poháněný pomocí vysoce dimenzovaných ozubených kol v robustní uzavřené převodovce. U návěsů TORRO COMBILINE je zvýšený jistící moment pohonu (2300 Nm). To umožňuje agregovat vozy s traktory s vyšším výkonem motoru, což představuje možnost snížení spotřeby PHM při současném zvýšení produktivity práce i přepravních rychlostí. Zvýšený jistící moment zároveň umožňuje plynulý řez s maximálním využitím ložného prostoru vozu.

Nosník nožů EASY MOVE lze centrálně hydraulicky odjistit bez nutnosti použití nářadí, k čemuž slouží dvojčinná pístnice. A to buď stlačením spínače na panelu centrálního ovládání, nebo na boku návěsu, takže není nutné chodit od vozu do kabiny a zpět. Pístnice nosník zároveň vyklopí až do spodní polohy a řidiči již jen stačí jej vykývnout do boku. Zde pak má obsluha vestoje přístupné všechny nože, které může snadno vyměnit. Návěsy TORRO COMBILINE je možné na přání vybavit novými patentovanými noži TWINBLADE s oboustranným ostřím. Při otupení ostří postačí každý nůž jenom otočit, vložit zpátky a je možné pokračovat v práci. V nosníku je celkem 45 nožů, což znamená teoretickou délku řezanky 34 mm. Volitelně lze TORRO také vybavit bruskou nožů AUTOCUT. Automatická bruska je komfortním řešením, které umožňuje broušení nožů přímo na vozu. Tím se výrazně snižují náklady na údržbu a zároveň je neustále zaručena optimální kvalita řezu při nižší potřebě výkonu traktoru i spotřebě nafty.

Stoupající objemy nákladů a vyšší přepravní rychlosti i vzdálenosti požadují robustnější podvozky, které zároveň nepoškozují porost a povrch půdy. Naši náležitou odpověď představuje široká volitelná výbava – oj do horního nebo spodního závěsu v provedení 2 t nebo 3 t, pneumatiky různých rozměrů a profilů a stabilní dvou i třínápravové podvozky. COMBILINE jsou pro eliminaci znečištění komunikací při dopravě vybavené zkosenými blatníky. Na blatnících nezůstane ležet žádná sklizená hmota od řezačky. Dvourychlostní hydromotor pohonu dopravníku pro rychlé vyprázdnění ložného prostoru je v základní výbavě.

Specifikace Torro Combiline

Nebo se koukněte na video z našeho seriálu, Jak funguje celá výrovní linka Pöttinger při sklizni píce:

 

Pusťte si celý náš seriál

Pöttinger Torro – sbírá, řeže a transportuje-01
Pöttinger Torro – sbírá, řeže a transportuje-02

Chci poptat Pöttinger

* povinné položky

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika