00 Kč

Jak kvalitně zasejeme, tak sklidíme

Jak kvalitně zasejeme, tak sklidíme11. července 2023

Tažené secí kombinace Aerosem VT s pracovními záběry 5 m a 6 m ve spojení s aktivním zpracováním půdy rotačními branami nabízí účinnost s flexibilitou při nasazení. Požadavek na dokonalou přípravu půdy a uložení osiva je prvořadý. 

Využijte možnost PRV na tento stroj

S Aerosem VT je Pöttinger zárukou kvalitní přípravy seťového lůžka a precizního seti různých druhů osiv i hnojiv. Díky kombinaci taženého secího stroje a rotačních bran je potřebná pouze malá zvedací síla traktoru. Uchycení ve spodních ramenech závěsu a vedení stroje na válci zajišťují rovnoměrné rozložení hmotnosti. Výsledkem je snadno použitelný stroj s nízkým valivým odporem. Extrémně krátká konstrukce a inteligentní uspořádání zásobníku osiva zajišťují vysokou ovladatelnost secího stroje. I při využití dvojitých pneumatik traktoru můžete jet snadno do vedlejšího záběru. Zkrácená konstrukce zásobníku a integrace válce jako podvozku umožňují rychlé a prostorově úsporné zatáčení na souvrati. Profilovaný válec s velkým průměrem snižuje tlak na půdu a valivý odpor, čímž se zabrání efektu, buldozeru". Velká kontaktní plocha v kombinaci se speciálním drážkovým profilem také zajišťuje optimální opětovné utužení seťového lůžka. Pneumatikový válec je navíc tlumený, což eliminuje vibrace při setí. To umožňuje dosáhnout vysokých pracovních rychlostí na různých typech půd.

Koncept podélně uspořádaného tlakového zásobníku s objemem 2800/4600 litrů s dvojím dávkováním je zcela nový. Rozdělení zásobníku ve směru jízdy je v poměru 50: 50, takže lze aplikovat samotné osivo, nebo kombinovat s jiným druhem osiva nebo s hnojivem.  Zvláštní pozornost byla věnována snadnému přístupu k zásobníku osiva. Nový tlakový systém dávkování Aerosem je navržený pro nejvyšší výsevek rozdílných druhů osiva i hnojiva. Každá strana zásobníku má samostatnou komoru s dávkovacím válečkem. Následně jsou dva komponenty společně dopravovány vedením k rozdělovací hlavě. Oba výsevky lze ovládat nezávisle na sobě. Dávkování lze aplikovat způsobem specifickým pro daný pozemek pomocí dvou aplikačních map. Při dávkování jednoho druhu osiva oběma válečky lze využít celý objem a zásobníku.

Osvědčené dvoudiskové botky Dual Disc jsou vhodné pro setí v náročných podmínkách. Další parametry stroje jsou: Přesazené disky pro tvorbu úzkého žlábku a bezproblémové uložení osiva i v půdách s velkým množstvím rostlinných zbytků. Rozteč dvou řad botek 30 cm se stejným Foto archiv firmy přítlakem (max. 60 kg) na přední a zadní řadu botek. Hloubkové vedení všech botek pomocí utužovacích koleček. Bezúdržbový koncept botek minimalizuje nároky na údržbu.

Ing. Zdeněk Bílý A. Pöttinger, spol. s r. o.

Pöttinger Aerosem VT

Využijte možnost PRV na tento stroj

Jak kvalitně zasejeme, tak sklidíme
Jak kvalitně zasejeme, tak sklidíme

Chci poptat Pöttinger

* povinné položky

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika