00 Kč

APV MDP 40 M1_20191015_163342

Setí budoucnosti? S APV je to možné!21. listopadu 2019

Zajímavá konfigurace univerzálního secího stroje a rozmetadla od APV vznikla ve spolupráci s Centrem polní robotiky při České zemědělské univerzitě v Praze.

Právě univerzálnost těchto zařízení byla rozhodující pro pořízení v souvislosti s poněkud netradiční a neotřelou konfigurací.

Problematika budoucnosti 

Požadavkem bylo osazení na připravovaného autonomního robota určeného k autonomnímu obdělávání pozemků. Polní robot vzniká na platformě podvozku dálkově řízené svahové sekačky Spider III. Rozměry platformy nám jasně vymezily použití výbavy. Nebyl to však limitující faktor. Daleko zajímavějším faktorem byl požadavek na variabilitu a schopnost aplikace vícero druhů osiva popř. kombinace setí s hnojením nebo pomocnou plodinou. 
A právě takové měl doc. Ing. Milan Kroulík, Ph.D., který se na katedře zemědělských strojů zaobírá precizním zemědělstvím a robotikou

Centrum precizního zemědělství

APV MDP 40 M1

Diskuzí a postupným zasvěcováním do problematiky byl vybrán model MDP 40 M1. Základem modelu je válečkové výsevní ústrojí s variabilní výsevní dávkou podle pojezdové rychlosti a s automatickým vypínáním na úvrati. Distribuce probíhá 1 - 6 hadicemi s podporou vzduchu a rozptylovými plechy na konci (možno i dávkovat bez rozptylu za pracovní orgány zpracování půdy). Celý stroj má zesílenou ochranu proti korozi pro aplikaci hnojiva. Jednoduchým způsobem lze měnit distribuci hadicovým systémem na kotoučové rozmetadlo nebo na gravitační (spádové) dávkování. 
Zajímavostí je i ovládací panel, který, byť budeme ovládat dva samostatné stroje, je použit pouze jeden, a to typ 5.7. Pomocí panelu můžeme paralelně ovládat oba dva nebo pouze jeden z nich.  
Tento projekt budeme se zvědavostí sledovat a určitě připravíme reportáž s namontovanými přísevy v praktickém nasazení.
CZU uvažují o „tuningu“ u variabilního výsevu (hnojení) pomocí aplikačních map. 

Viktor Ludvík 

Dopřejte si šťavnaté louky pomocí strojů APV. Pošlete nám poptávku.

Více o produktech APV

APV MDP 40 M1_20191015_164245
APV MDP 40 M1_20191015_163221
APV MDP 40 M1_20191015_163309

Chci poptat APV

* povinné položky

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více něž 60ti letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211

Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz

Veškeré kontakty ZDE

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika