Rotavátor Honda FJ500: typický představitel velkého rotavátoru pro drobné pěstitele zeleniny, farmáře a drobné živnostníky-zemědělce na pravidelné kypření, popř. orání políček a velkých záhonů. Profesionální "mašina" poháněná provozně čistým a úsporným profesionálním motorem legendární spolehlivosti.
I když se jedná o drobného pěstitele nebo farmáře, který se živí prodejem zeleniny nebo květin, je nezbytně nutné, aby spolehlivost jeho "výrobního prostředku" byla vždy stoprocentní. Proto svojí velikostí, výkonem, robustností konstrukce a spolehlivostí takovým požadavkům odpovídá rotavátor FJ500. O pohon stroje se stará legendární profesionální motor Honda GX160, výkonové kategorie 5,5 HP. Rotavátor o šíři 80 cm je opatřen i bočními ochrannými disky pro přesné směrové vedení. Snadná manipulace a přizpůsobivost stroje různým pracovním podmínkám je zajištěna manuálně řazenou dvourychlostní převodovkou vpřed a zpátečkou. Pro komfort a bezpečnost ovládání je použita výškově stavitelná ovládací rukojeť s pohodlnými úchopy a bezpečnostním nouzovým vypínačem. Transport na pracovní místo je zajištěn sklopným příďovým transportním kolečkem a jízda s rotavátorem je díky velmi nízké hmotnosti poměrně snadnou záležitostí. Díky svým kompaktním rozměrům a nízko položenému těžišti však zůstává velmi obratný, přitom mimořádně stabilní a manipualce s ním je snadná a lehká. Rotavátor FJ500 je schopen kypřit pravidelně obdělávanou půdu. Tím ovšem využití minirotavátoru Honda FJ500 nekončí. Nápravu s rotavačními hvězdicemi lze nahradit nápravou s proorávacími koly s hrobkovací radličkou. Rotavátor FJ500 lze opatřit i různými druhy rotavační nápravy s různě tvarovanými rotavačními čepelemi pro různé druhy půdy a způsoby kypření nebo stroj lze opatřit trávníkovým provdušňovačem nebo trávníkovým separátorem.
| Převodovka: | Manuální 2+1 |
|---|---|
| Typ kypřícího ústrojí: | Nápravový jednosměrný rotor |
| Kola: | Transportní kolo přední |
| Otáčky rotavátoru vpřed (ot.min-1): | 80 |
| Sekundární převod: | Řetěz |
| Max.hloubka kypření (mm): | 325 |
| Max.šíře záběru (mm): | 900 |
| Úroveň akustického tlaku v místě obsluhy - dB(A): | 96, 81 |
| Způsob přenosu síly: | Mechanický / Řemenový |
| Hmotnost: | 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHV |
| Výkonová kategorie (HP): | 5,5 |
| Model motoru: | GX 160 |
| Zdvihový objem (cm3): | 163 |
| Objem palivové nádrže (litrů): | 2,4, 0,58 |
| Startování: | Reverzní |
| Mulčování: | Ano, Volitelně |
| Jmenovitý výkon motoru (kW/min-1): | 3,4 / 3600 |
| Suchá hmotnost (kg): | 28, 5,6, 62 |
| Rozměry stroje (D x Š x V) (mm): | 1395 x 610 x 980 |
| Počet nožů: | 1, 2 |
| Vibrace: | 5,6 m/s2 |
| Max. hloubka obdělávání: | 325 mm |
| Max. šířka obdělávání: | 800 mm |
| Kroutící moment: | 3 600 ot./min |
| Jmenovitý výkon motoru: | 3,6 kW |
| Výkon: | 5,5 HP |
| Rozměry D x Š x V: | 1 395 x 610 x 980 mm |
| Zdvihový objem: | 163 cm3 |
| Objem olejové náplně: | 0,58 l |
| Objem palivové nádrže: | 2,4 l |
| Hmotnost - suchá: | 62 kg |
| Spojka: | Manuálně ovládaná - napnutím řemene |
| Garantovaná hlučnost dB: | 96 |
| Převodovka: | Stálý převod, řetěz |
| Startování: | ruční |
| Motor: | GX160, 4-takt OHV |
Vyberte jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby vám do emailu přišly nabídky jen na to, co vás skutečně zajímá.