Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
00 Kč

Pöttinger TERRADISC řada K

Značka:
Pöttinger
Obchodní číslo:
0003232

Kontaktní osobaSTUCHLÍK Petr

Tato řada obsahuje následující typy:

Popis

Nesené sklopné diskové podmítače Pöttinger TERRADISC řada K

 

Sklopná provedení s velkými pracovními záběry jsou vhodná pro podmítku, předseťovou přípravu půdy a úpravu orby.

 

TERRADISC 4001 K / TERRADISC 5001 K / TERRADISC 6001 K

 

Nesené sklopné provedení. Kompaktní rám je charakteristickým znakem podmítačů TERRADISC. Krátká konstrukce nesených strojů snižuje odlehčení přední nápravy traktoru a zlepšuje vlastnosti celé soupravy. Závěs kat. 2/2 a kat. 3/3 s oboustranným uchycením čepů v základní výbavě. Tři polohy horního závěsu pro agregaci s každým traktorem.


Základní technické parametry:

 
ParametrTERRADISC 4001 KTERRADISC 5001 KTERRADISC 6001 K
Pracovní záběr4 m5 m6 m
Počet disků32 ks40 ks48 ks
Průměr disků58 cm58 cm58 cm
Rozteč disků12,5 cm12,5 cm12,5 cm
Rozteč 2 řada disků90 cm90 cm90 cm
Výška rámu75 cm75 cm75 cm
Min. výkon traktoru135 k170 k190 k
Přepravní šířka2,8 m2,8 m2,8 m
Hmotnost základního stroje2535 kg2985 kg3515 kg
Hmotnost tyčovým válcem pr. 540 mm480 kg619 kg680 kg
Hmotnost tyčovým válcem pr. 660 mm610 kg766 kg850 kg
Hmotnost s dvojitým tyčovým válcem760 kg880 kg1040 kg
Hmotnost kruhovým řezacím válcem pr. 540 mm610 kg720 kg840 kg
Hmotnost řezacím válcem pr. 550 mm820 kg1010 kg1190 kg
Hmotnost gumový mačkací válec pr. 590 mm-1000 kg1120 kg
Hmotnost CONOROLL pr. 540 mm620 kg740 kg860 kg
Hmotnost Tandem CONOROLL pr. 560 mm950 kg1160 kg1370 kg

Základní výbava:

ParametrTERRADISC K
ZávěsZadní tříbodový
Varianta připojeníPřipojovací čepy
Kategorie připojeníKat. II / 2, Kat. III / 3
Nastavení pracovní výškyHydraulicky nastavitelná hloubka
Uložené diskůDvouřadé šikmé kuličkové ložisko s 6násobným kazetovým těsněním
Hydraulický přípoj2 x dvojčinný, 1 x jednočinný
Ostatní standardní výbavaStranové kryty, přípojné díly válce
 

Komfort nastavení


Hydraulický systém pro rychlé a snadné nastavení pracovní hloubky. Dorazové podložky pro nastavení polohy válce a hloubky zpracování. Bezpečný přístup k dorazovým podložkám. Mechanismus pro dodatečné zatížení pracovních orgánů od válců při práci v těžkých podmínkách.

 

Silniční přeprava

 

Hydraulické přestavení nosníků disků do dopravní polohy. Transportní šířka je 2,8 m. Automatické zajištění nosníků disků v transportní poloze.


Uložením ramen disků TWIN ARM


Požadavky praxe jsou rovnoměrný horizont zpracování s dokonalým promícháním. Proto při vývoji nového podmítače optimalizoval Pöttinger průměr, tvar a sklon disků. Výsledek: nízká energetická náročnost a kvalitní práce v těžkých podmínkách.


Hlavní změnou je u u systému TWIN ARM uchycení 2 disků na 1 široké přírubě. Tím jsou disky vždy stabilizované v požadované pracovní poloze. Široká příruba pro eliminaci stranového výkyvu při práci v těžkých půdách a vysoké hloubce zpracování.

 

Gumové tlumiče pro nepřetržité jištění disků. Ochrana nevyžadující údržbu! Tvarované disky jsou s průměrem 58 cm. 8 disků na 1 metr pracovního záběru s roztečí disků 12,5 cm. Úhel uložení disků umožňuje vtažení disků do půdy i v těžkých a suchých podmínkách. Sklon a tvar disků garantují dokonalé promíchání půdy s rostlinnými zbytky.

 

NONSTOP jištění disků


Dlouhodobě ověřeno – bezúdržbové jištění disků proti kamenům uložené ve 4 gumových tlumičích. Velký průměr tlumičů (40 mm) umožňuje dostatečný výškový výkyv disků. Po překonání překážky je každý disk automaticky vsunutý zpět do pracovní polohy. Široké příruby uchycení disků garantují rovnoměrný horizont zpracování bez stranového výkyvu disků. Výsledkem je nepřetržitá ochrana nevyžadující údržbu!

 

Vysoké pracovní rychlosti a hloubka zpracování do 12 cm kladou zvýšené nároky na uložení disků. Kvalita ložiskového uložení snese nejvyšší nároky.

Dvouřadá ložiska byla převzatá z konstrukce stavebních strojů. Garance dlouhé životnosti ložisek. Spolehlivé řešení s nulovými nároky na údržbu.

 • Olejem mazané ložisko nevyžaduje údržbu.
 • Šestinásobné těsnění uzavírá ložisko naprosto těsně.
 • Přídavný kryt uložení disků.
 • Uložení disků bezpečně přenáší dlouhodobé axiální i radiální zatížení.
 • Disky jsou k nábojům uchycené pomocí šroubů. Příruba slouží pro ochranu matice před otěrem od rostlinných zbytků a půdy.
 

Velkorysá průchodnost


Oprávněné požadavky zemědělců na zpracování půdy a užitné vlastnosti podmítače zcela splňují diskové podmítače TERRADISC.

 
 • Velká vzdálenost mezi disky a slupicí.
 • Rozevřený tvar slupice pro dostatečnou průchodnost zeminy nebo kamenů.
 • Eliminace zachycení i velkého množství rostlinny´ch zbytků.

Ovládání a doprava

 

Opěrné a utužovací válce přenáší hloubkové vedení disků. Hydraulický systém pro rychlé a snadné nastavení pracovní hloubky. Mechanismus slouží současně i pro přenos dodatečného zatížení disků od válce. Jistá práce i v těžkých a suchých půdách.

 

Snadná obslužnost - nastavení hloubky zpracování je dle podmínek nasazení rychlé a jednoduché. Komfortní systém nastavení hloubky je u podmítačů TERRADISC samozřejmostí.

 • Dodržení požadované hloubky garantují sklopitelné dorazové podložky široké 5 mm.
 • Poloha prutů se při změně polohy válce automaticky přizpůsobí.
 • Nenáročné nastavení ocení každá obsluha.

Disky, odpružené pruty a stranové plechy

 

Přestavitelné vnější disky - levý i pravý vnější disk je samostatně výškově nastavitelný. Rovnoměrný horizont zpracované půdy po celém záběru.

 

Odpružené pruty - pruty (volitelná výbava) srovnávají vyhozené částice půdního materiálu do roviny a přispívají tak k lepšímu zapracování posklizňových zbytků. Kromě toho zajišťují také rozdrobení půdy. Pruty silné 14 mm jsou pro optimální tok tangenciálně zakřivené.

 • Přestavením čepů lze snadno nastavit výšku a úhel prutů.
 • Při změně polohy válce se automaticky změní i poloha prutů. Dodatečné nastavení prutů není nutné. Dostatečný rozsah nastavení i při velké hloubce zpracování.
 

Stranové usměrňovací kryty v základní výbavě - k zabránění vzniku náspů jsou na obou stranách usměrňovací desky. Jejich polohu lze rovněž snadno nastavit.


Válce


Volba je na Vás ... V závislosti na typu půdy a podmínkách nasazení nabízí firma PÖTTINGER široký program válců. Celý výrobní program válců se vyznačuje přesným zpracováním a robustní konstrukcí.


Tyčový válec


Ideální válec pro obdělávání suchy´ch a nelepivy´ch půd. Silné tyče pro zpětné utužení.

 
 • Průměr válce je 540 mm, 11 tyčí.
 • Průměr válce je 660 mm, 12 tyčí.

Dvojitý tyčový válec

 

Dvojitý tyčový válec s průměry 540 mm vpředu a 420 mm vzadu. Výkyvné uložení pro kvalitní kopírování nerovností.

 

Kruhový řezací válec

 

Ve prospěch řezacího kruhového válce (průměr 540 mm) hovoří intenzivnější drobení a zpětné zpevnění realizované kruhy klínovitého tvaru. Nože mezi kruhy naruší půdní částice a vyčistí prostor mezi nimi. Zpětné zpevnění ve tvaru pásů má tu výhodu, že voda se může lépe vsakovat. Správná volba pro suché a těžké půdy.

 

Řezací válec Packer

 

Lisované krajové disky pro ochranu ložiska a uložení (minimalizace namotávání rostlinny´ch zbytků). Průměr válce 550 mm a 8 disků na 1 m záběru. Optimální pro lokální klínové utužení půdy (vhodné pro vsakování vody do půdy) a tvorbu půdní struktury. Centrálně nastavitelné škrabky. Univerzální válec vhodný do těžkých, vlhkých a kamenitých půd. Stěrače s přídavnou vrstvou proti opotřebení.

 

Segmentový válec CONOROLL

 

Válec s průměrem segmentů 540 mm. Segmenty s oboustranným uchycením jsou kónicky uspořádané vpravo a vlevo. Tvar a uspořádání segmentů pro agresivní zpracování půdy. Pásové zpětné utužení půdy. Eleminace eroze působením dešťových srážek. Struktura půdy v prostoru mezi segmenty umožňuje vsakování vody do půdy. Rozteč segmentů je 15 cm. V prostoru mezi segmenty jsou odpružené stěrače, které zajišťují drobení půdních částic a čistí mezery mezi segmenty válce. Ideální válec pro střední až těžké půdy. Bezproblémová práce při zpracování půd s vyšším podílem rostlinných zbytků. Boční strany válců jsou zakrytované. Bezproblémová práce při zpracování půd s vyšším podílem rostlinných zbytků a kamenů.

 

Tandemový segmentový válec CONOROLL

 

Tandemový segmentový válec CONOROLL se skládá ze dvou válců s tloušťkou oblouků 8 mm. Tvar a uspořádání segmentů pro agresivní zpracování půdy. Pásové zpětné utužení půdy. Do sebe zapadající válce zajišťují drobení půdních částic a čistí mezery mezi segmenty válců. Vhodné pro zpracování lehkých, středních i těžkých půd. Rozteč segentů je 15 cm. Nastavitelný úhel sklonu válců dle podmínek nasazení. Vhodné pro polonesená provedení podmítačů. Nastavitelný úhel polohy válců pro individuální nastavení výšky v závislosti na hloubce zpracování a podmínkách nasazení. Bezproblémová práce při zpracování půd s vyšším podílem rostlinných zbytků.

 

Výkyvný válec Rotopack

 

Dva agresivní válce velmi dobře rozrušují půdní částice a promíchávají půdu s rostlinnými zbytky. Centrálně nastavitelné škrabky. Lisované krajové disky pro ochranu ložiska a uložení (minimalizace namotávání rostlinných zbytků). Pracovní záběr 3,0 m.

 

Gumový mačkací válec

 

Univerzální válec pro nasazení do všech podmínek. Vhodný především pro polonesené provedení, u kterých přenáší hmotnost válce podvozek podmítače. Gumový válec s průměrem 590 mm má malý valivý odpor a vysoké zpětné utužení. Stěrače s přídavnou vrstvou proti opotřebení.

 

TEGOSEM - Pro setí meziplodin

 

TEGOSEM 200 / TEGOSEM 500


Zpracování půdy a setí meziplodin při jedné pracovní operaci - úspora času i nákladů. TEGOSEM lze agregovat s diskovými podmítači TERRADISC i s radličkovými podmítači SYNKRO. Secí stroj lze použít pro nesená i polonesená provedení.

 

Standardní výbava a ovládání - TEGOSEM lze pohodlně ovládat panelem ze sedadla řidiče. Funkce:

 • Nastavení a kontrola výsevního hřídele, elektronicky nastavitelný výsevek.
 • Ukazatel v kg/ha.
 • Funkce předdávkování.
 • Úvraťový management.
 • Automatická zkouška výsevku.
 • Celkový a denní počítač hektarů.
 • Snadné ovládání na dosah ruky.
 • Funkce pro vyprazdňování zbytkového osiva.
 • Senzor stavu naplnění zásobníku.
 • DGPS sensor pro signál rychlosti.

 • Tlakový spínač hydraulického pohonu ventilátoru pro polonesené stroje.
 • Senzor na třetím bodu nebo na podvozku pro dávkování start a stop.
 • Plnící lávka s nástupními schůdky a držadlem pro polonesené stroje.
 • Dávkovací válečky pro výsev jemného i hrubého osiva.
 

Přesná aplikace


S TEGOSEM pro rovnoměrné uložení osiva. Nesené stroje s elektrickým pohonem ventilátoru. Dva dávkovací válečky (základní výbava) pro přesný výsev jemného i hrubého osiva i při malém výsevku. Dostatečné množství vývodů osiva pro příčnou rovnoměrnost.

 

Rozdělení osiva

 

Pneumatická distribuce osiva proudem vzduchu. Přesné rozdělení osiva na celý pracovní záběr. Poloha rozdělovacích plechů vývodů je centrálně nastavitelná pomocí otočného hřídele. Nesené stroje s maximálním záběrem 4 m jsou vybavené elektrickým pohonem ventilátoru. Nesené stroje se záběrem 5 m a 6 m jsou s hydraulickým pohonem ventilátoru. TEGOSEM pro SYNKRO T a TERRADISC T je pouze s hydraulickým pohonem ventilátoru.

 

Zkouška výsevku

 

Zkoušku lze provést snadno a rychle: Kalibrace výsevku se provádí pouze stlačením jednoho tlačítka na stroji. Kalibrační vak pro nastavení výsevku je součástí standardní výbavy stroje. Tabulka druhů osiva a výsevků je rovněž ve výbavě každého stroje.

 

Dávkování start / stop

 

Senzor na třetím bodu neseného stroje pro signál pro začátek nebo ukončení dávkování. U poloneseného stroje je pro dávkování start / stop použitý tažný spínač.

Média

Video

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více něž 50-ti letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Telefon eshop: +420 389 012 238
Email: info@agrozet.cz

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
371 55 České Budějovice
Česká republika