E-mail: ludvik@agrozet.cz
Série NOVACAT ALPHA MOTION MASTER je určena pro farmáře, kteří požadují profesionální výsledky i v náročných podmínkách. Speciální závěs ALPHA MOTION umožňuje nezávislý pohyb celého rámu a žací lišty – díky tomu se stroj optimálně přizpůsobí reliéfu pozemku. To výrazně zvyšuje životnost zařízení, snižuje znečištění píce a minimalizuje zatížení traktoru i obsluhy.
Díky své kompaktní konstrukci s posunutým těžištěm blíže traktoru je NOVACAT MASTER ideální volbou pro práci na svažitých loukách i ve spojení se zadním žacím strojem. Vysoký pracovní komfort doplňuje standardní výbava se dvěma shrnovacími kotouči.
Řada NOVACAT ALPHA MOTION MASTER v sobě spojuje nejvyšší úroveň komfortu, přesnosti a mechanické spolehlivosti. Pokud hledáte čelní žací stroj, který se dokonale přizpůsobí terénu a zároveň zůstane lehký, obratný a efektivní – MASTER je správná volba.
| ALPHA MOTION MASTER | ALPHA MOTION PRO | |
| Konstrukce | Zkrácený rám o 34 cm – těžiště blíž k traktoru | Standardní rám s vyšší mírou komfortu |
| Vhodné pro traktory | Menší traktory, nižší výkonové třídy | Traktory všech velikostí |
| Hmotnost | Nižší – úspora paliva, lehká konstrukce | Vyšší – robustní výbava, komfortní funkce |
| Odlehčení | Mechanické (pružinové) | Hydraulické – plynulé nastavení přítlaku |
| Přístupnost pro údržbu | Standardní přístup | Výsuvný přední kryt, snadná výměna nožů a mazání |
| Mazání | Klasické – individuálně | Centrální mazací body pro vyšší komfort |
| Kondicionér (lamač / válce) | ❌ Není možné vybavit | ✅ Možnost montáže ED/RC nebo shazovacích disků |
| Cena | Nižší – investičně výhodné | Vyšší – odpovídá výbavě a funkcím |
| Určení | Úsporné, lehké a efektivní řešení bez kondicionéru | Profesionální použití s maximálním komfortem a výbavou |
MASTER: Ideální pro farmáře hledající jednoduchost, nízkou hmotnost a úsporu.
PRO: Volba pro profesionály, kteří chtějí vyšší pohodlí, přístupnost a možnost kondicionování píce.
| NOVACAT 261 ALPHA MOTION MASTER | NOVACAT 301 ALPHA MOTION MASTER | NOVACAT 351 ALPHA MOTION MASTER | |
|---|---|---|---|
| Závěs | Čelní | Čelní | Čelní |
| Hmotnost | 845 kg | 885 kg | 965 kg |
| Pracovní záběr | 2,62 m | 3,04 m | 3,46 m |
| Přepravní šířka | 2,57 m | 2,98 m | 3,42 m |
| Otáčky hřídele | 1000 ot./min. | 1000 ot./min. | 1000 ot./min. |
| Směr otáčení | Vpravo | Vpravo | Vpravo |
| Žací disky | 6 ks | 7 ks | 8 ks |
| Žací nože | 12 ks | 14 ks | 16 ks |
| Výkon traktoru | 55 k | 60 k | 70 k |
| Plošná výkonnost | 2,6 ha/h | 3 ha/h | 3,4 ha/h |
| Opotřebitelné plazy | 4 ks | 5 ks | 6 ks |
| Plazy pro zvýšené strniště | 4 ks | 5 ks | 6 ks |
| Plazy pro zvýšené strniště vnitřní / vnější | 1 ks | 1 ks | 1 ks |
| Odlehčení | Pružinové odlehčení | Pružinové odlehčení | Pružinové odlehčení |
| Šířka řádku bez shrnovacích disků | 1,7 m | 2,1 m | 2,6 m |
| Šířka řádku se 2 shrnovacími disky | 1,3 m | 1,4 m | 2 m |
| Šířka řádku se 4 shrnovacími disky | 1,1 m | 1,1 m | 1,6 m |
| Řádkování / lamač | Shrnovací disky | Shrnovací disky | Shrnovací disky |
| Shrnovací disky (sériově) | 1 shrnovací disk vlevo a vpravo | 1 shrnovací disk vlevo a vpravo | 1 shrnovací disk vlevo a vpravo |
Máte zájem o tento produkt? Zanechte na sebe kontakt a my se s Vámi spojíme.
Vyberte jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby vám do emailu přišly nabídky jen na to, co vás skutečně zajímá.