Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
00 Kč

Kabel startovací na osobní automobily max. 800A; 6 m; 25 mm2

Značka:
-
Obchodní číslo:
100120017400
Katalogové číslo:
800A (KLEŠTĚ+KLEŠTĚ)
845,79 Kč
skladem699 Kč bez DPH

Popis

Kabel startovací na osobní automobily max. 800A; 6 m; 25 mm

 • použití: osobní automobily
 • max. proud: 800A
 • průměr kabel: 25 mm2
 • délka: 6m
 • Správné použití startovacích kabelů
 • 1. Připojte jednu červenou svorku na PLUS pól vybité baterie. Je označen symbolem “+“. Někdy je třeba předem sundat plastový kryt. Svorka by měla mít co nejlepší kontakt se s pólem baterie.
 • 2. Připojte druhou červenou svorku na opačné straně startovacího kabelu k PLUS pólu nabité baterie v druhém vozidle.
 • 3. Černou svorku připojte na MINUS pól nabité baterie. Je označen symbolem „-“. Svorka by měla mít co nejlepší kontakt se s pólem baterie.
 • 4. Propojte druhou černou svorku s blokem motoru auta s vybitou baterií. To uděláte jednoduše tak, že ji připnete k jakékoliv nelakované kovové části motoru, která se neotáčí po nastartování motoru. Většinou při tom svorka slabě zajiskří. Je to signál, že jste již všechno propojili. Pokud se při tom nebudete dotýkat žádných kovových částí, nemůže se vám nic stát. POZOR! Tuto druhou černou svorku nikdy nepřipojujte na MINUS pól vybité baterie, ale vždy pouze na kostru motoru. Vybitá baterie může uvolňovat vodík, který by mohl díky jiskře explodovat.
 • 5. Nastartujte vozidlo s dobrou baterií a nechte motor pár minut běžet ve volnoběžných otáčkách. Vybitá baterie se tím částečně oživí. Poté zkuste nastartovat vozidlo s vybitou baterií. Mělo by jít nastartovat hned. Pokud ne, tak zkuste zkontrolovat všechny svorky startovacích kabelů a při dalším pokusu u nastartovaného vozidla trochu přidat plyn.
 • 6. Když motor vozidla s vybitou baterií nastartuje, odpojte svorky kabelů v opačném pořadí. Nejdříve černou svorku z kostry motoru, pak černou svorku z nabité baterie, následně červenou svorku z vybité baterie a nakonec červenou svorku z nabité baterie.

  Obecně lze říci, že startovací kabely řady s uváděnou hodnotou 600A jsou vhodné pro benzinové motory do objemu 2500ccm a kabely s uváděnou hodnotou 800A jsou vhodné pro dieselové motory do objemu 3000ccm osobních a dodávkových vozidel.

 • Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

  Zobrazit aktuální newsletter

  O nás

  Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

  Můžeme se pochlubit více něž 50-ti letou tradicí a zkušenostmi.

  Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

  Kontakt

  Telefon centrála: +420 389 012 211
  Telefon eshop: +420 389 012 238
  Email: info@agrozet.cz

  AGROZET České Budějovice, a.s.
  U Sirkárny 501/30
  371 55 České Budějovice
  Česká republika

  Aktuální akce