Elektrocentrála EG 5500: ryze profesionální model velké, jednofázové elektrocentrály s regulací výstupu D-AVR. Výkonný alternátor pohání profesionální motor řady GX s lehkým startem a to vše ukotveno v pevném ocelovém rámu s objemnou palivovou nádrží na 24 l paliva, částečným odhlučněním a přehledným ovládacím panelem.
Tato robustní, benzínová elektrocentrála střídavého napětí je svým výkonem určena převážně "profíkům" pro napájení spotřebičů typu osvětlení, ručního elektronářadí, elektromotorů, menších svařovacích agregátů nebo i přístrojů s citlivou elektronikou. Svými rozměry se hodí do pojízdných autodílen, opravárenských vozů pro práci v terénu nebo na staveniště při zakládání staveb a podobně nebo i jako záložní zdroj pro napájení kanceláře nebo domácnosti vybavené elektronikou. Celá soustava je uložena na pružných silentblocích ve vyztuženém rámu, svařeném z ocelových trubek o průměru 25 mm. Ten zajišťuje mimořádnou ochranu soustavy proti případnému poškození a zároveň slouží jako transportní madlo pro snadnou manipulaci. Vzhledem ke své hmotnosti je možné elektrocentrálu opatřit transportním kolovým podvozkem nebo jeřábovým závěsem. Proto, aby alternátor produkoval napětí 230V / 50Hz, je motor opatřen automatickým, mechanickým regulátorem otáček tak, aby při jakémkoliv odběru proudy byly otáčky motoru konstantní ve výši 3000 ot./min. Ovládání elektrocentrály je velice snadné a jednoduché a veškeré ovládací prvky jsou přehledně uspořádány na ovládacím panelu. Elektrocentrála je opatřena zásuvkami 1x CEE (32A 230V), 1x CEE (16A 230V) a 1x Schuko (16A 230V). Stačí natankovat, elektrocentrálu postavit na vodorovnou plochu, zkontrolovat olejovou náplň motoru, nastartovat zatažením za rukojeť ručního startéru, počkat pár vteřin na ustálení chodu motoru a do příslušné zásuvky připojit napájený spotřebič. Elektrocentrála splňuje veškeré nároky na elektrickou bezpečnost a je opatřena ochrannými prvky jako je ochrana motoru proti úniku oleje nebo alternátoru proti přetížení. Robustní a pevná konstrukce rámu se nekroutí a společně s částečným odhlučněním agregátu spolehlivě tlumí působení vibrací od motoru na podklad. Celkovou hlučnost soustrojí snižuje rozměrnější a účinnější tlumič výfuku. Údržba elektrocentrály je zcela nenáročná a spočívá v základní údržbě benzínového motoru.
| Jmenovitý výkon (VA): | 5000 |
|---|---|
| Jmenovitý proud (A): | 21,7 |
| Chlazení: | Nucené vzduchem |
| Typ elektrocentrály: | Jednofázový |
| Vrtání a zdvih (mm): | 88 x 64 |
| Systém zapalování: | Digitální CDI s proměnným předstihem |
| Stejnosměrný výstup: | - |
| Technologie regulace el.výstupu: | D-AVR |
| Maximální výkon (VA): | 5500, 3000 |
| Elektrický výstup: | 230V / 50Hz |
| Třída krytí: | IP 23 |
| Max.rychlost vpřed (km/h): | 8,2 |
| Max.hloubka kypření (mm): | 230 |
| Úroveň akustického tlaku v místě obsluhy - dB(A): | 97, 82 |
| Hmotnost: | 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHV |
| Model motoru: | Honda GX 390 |
| Objem olejové náplně (litrů): | 1,1 |
| Objem sběrného koše (litrů): | 50 |
| Zdvihový objem (cm3): | 389 |
| Objem palivové nádrže (litrů): | 24 |
| Startování: | Ruční |
| Suchá hmotnost (kg): | 82,5 |
| Rozměry stroje (D x Š x V) (mm): | 681 x 530 x 571 |
| Pojistka DC: | ne |
| Výstupní napětí: | 230 V |
| Výkon: | 13 HP |
| Rozměry D x Š x V: | 681 x 530 x 571 mm |
| Množství motorového oleje: | 1,1 l |
| Objem palivové nádrže: | 24 l |
| Hmotnost - suchá: | 82,5 kg |
| Voltmetr: | ne |
| Olejové čidlo: | ne |
| Jistič AC 3fáz / 1fáz: | ano |
| Regulace výstupního napětí: | D-AVR |
| Podvozek: | volitelně |
| Počítadlo motohodin: | ne |
| Krytí: | IP 23 |
| Zapalování: | CDI |
| Chlazení: | vzduchem |
| Spotřeba paliva: | 2,1 |
| Garantovaná hlučnost dB: | 82 |
| Typ motoru: | GX 390 T2 |
| Startování: | ruční |
Vyberte jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby vám do emailu přišly nabídky jen na to, co vás skutečně zajímá.