Elektrocentrála EG 3600: ryze profesionální model střední, jednofázové elektrocentrály s regulací výstupu D-AVR. Výkonný alternátor pohání profesionální motor řady GX s lehkým startem a to vše ukotveno v pevném ocelovém rámu s objemnou palivovou nádrží na 24 l paliva, částečným odhlučněním a přehledným ovládacím panelem.
Tato robustní, benzínová elektrocentrála střídavého napětí je svým výkonem určena převážně "profíkům" pro napájení spotřebičů typu osvětlení, ručního elektronářadí, elektromotorů, menších svařovacích agregátů nebo i přístrojů s citlivou elektronikou. Svými rozměry se hodí do pojízdných autodílen, opravárenských vozů pro práci v terénu nebo na staveniště při zakládání staveb a podobně nebo i jako záložní zdroj pro napájení kanceláře nebo domácnosti vybavené elektronikou. Celá soustava je uložena na pružných silentblocích ve vyztuženém rámu, svařeném z ocelových trubek o průměru 25 mm. Ten zajišťuje mimořádnou ochranu soustavy proti případnému poškození a zároveň slouží jako transportní madlo pro snadnou manipulaci. Vzhledem ke své hmotnosti je možné elektrocentrálu opatřit transportním kolovým podvozkem nebo jeřábovým závěsem. Proto, aby alternátor produkoval napětí 230V / 50Hz, je motor opatřen automatickým, mechanickým regulátorem otáček tak, aby při jakémkoliv odběru proudy byly otáčky motoru konstantní ve výši 3000 ot./min. Ovládání elektrocentrály je velice snadné a jednoduché a veškeré ovládací prvky jsou přehledně uspořádány na ovládacím panelu. Elektrocentrála je opatřena zásuvkami 1x CEE (16A 230V) a 2x Schuko (16A 230V).Stačí natankovat, elektrocentrálu postavit na vodorovnou plochu, zkontrolovat olejovou náplň motoru, nastartovat zatažením za rukojeť ručního startéru, počkat pár vteřin na ustálení chodu motoru a do příslušné zásuvky připojit napájený spotřebič. Elektrocentrála splňuje veškeré nároky na elektrickou bezpečnost a je opatřena ochrannými prvky jako je ochrana motoru proti úniku oleje nebo alternátoru proti přetížení. Robustní a pevná konstrukce rámu se nekroutí a společně s částečným odhlučněním agregátu spolehlivě tlumí působení vibrací od motoru na podklad. Celkovou hlučnost soustrojí snižuje rozměrnější a účinnější tlumič výfuku. Údržba elektrocentrály je zcela nenáročná a spočívá v základní údržbě benzínového motoru.
| Jmenovitý proud (A): | 13,9 |
|---|---|
| Chlazení: | Nucené vzduchem |
| Typ elektrocentrály: | Jednofázový |
| Vrtání a zdvih (mm): | 77 x 58 |
| Systém zapalování: | Digitální CDI s proměnným předstihem |
| Provozní doba při jmenovité zátěži (hod): | 12 |
| Stejnosměrný výstup: | - |
| Technologie regulace el.výstupu: | D-AVR |
| Maximální výkon (VA): | 3200, 3600, 3000 |
| Elektrický výstup: | 230V / 50Hz |
| Třída krytí: | IP 23 |
| Max.hloubka kypření (mm): | 230 |
| Úroveň akustického tlaku v místě obsluhy - dB(A): | 96 |
| Hmotnost: | 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHV |
| Model motoru: | Honda GX 270 |
| Objem olejové náplně (litrů): | 1,1 |
| Objem sběrného koše (litrů): | 50 |
| Zdvihový objem (cm3): | 270 |
| Objem palivové nádrže (litrů): | 24 |
| Startování: | Ruční |
| Suchá hmotnost (kg): | 79, 68 |
| Rozměry stroje (D x Š x V) (mm): | 681 x 530 x 571 |
| Výstupní napětí: | 230 V |
| Výkon: | 8 HP |
| Výstupní proud 3f. / 1f.: | - / 13,9 A |
| Rozměry D x Š x V: | 681X530X571 mm |
| Množství motorového oleje: | 1.1 l |
| Objem palivové nádrže: | 24 l |
| Hmotnost - suchá: | 69 kg |
| Olejové čidlo: | ANO |
| Provozní výkon (kVA): | 3,2 |
| Počitadlo motohodin: | NE |
| Jistič AC 3fáz / 1fáz: | ano |
| Regulace výstupního napětí: | D-AVR |
| Podvozek: | Volitelné příslušenství |
| Krytí: | IP23 |
| Chlazení: | vzduchem |
| Délka záruční doby: | 5 let |
| Spotřeba paliva: | 1,6 |
| Garantovaná hlučnost dB: | 96 |
| Typ motoru: | Benzin |
| Startování: | ruční |
| Motor: | GX270T2 |
Vyberte jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby vám do emailu přišly nabídky jen na to, co vás skutečně zajímá.