Elektrocentrála ECMT 7000G: model velké, třífázové elektrocentrály s regulací výstupu indukčním trafem. Výkonný a vysoce odolný alternátor pohání spolehlivý profesionální motor řady GX s dlouhou životností, objemnou palivovou nádrží na cca 23 l paliva a to vše ukotveno v pevném a odolném, částečně odhlučněném ocelovém rámu na dvoukolovém podvozku.
Tato robustní, benzínová elektrocentrála střídavého napětí je svým výkonem max. max. 7,0 kVA (3 f.) / 4,0 kVA (1 f.) si získala velkou oblibu u profesionálních stavebních firam právě díky robustní konstrukci, velké nádrži, vysokému výkonu, spolehlivosti a snadné manipulaci. Pro napájení spotřebičů typu osvětlení, ručního elektronářadí, elektromotorů nebo svařovacích agregátů, bouracích kladiv, míchaček betonu, ponorných čerpadel a pod. se za roky prodeje stala vzorem pro stavební třífázové elektrocentrály s prodlouženou dobu chodu na jedno tankování. Svými rozměry se hodí do pojízdných autodílen, opravárenských vozů pro práci v terénu nebo na staveniště při zakládání staveb a pod. Celá soustava je uložena na pružných silentblocích ve vyztuženém rámu, svařeném z ocelových trubek o průměru 25 mm. Ten zajišťuje mimořádnou ochranu soustavy proti případnému poškození. Pro snadnou manipulaci je elektrocentrála opatřena transportním kolovým podvozkem. Proto, aby alternátor produkoval napětí 400V / 230V / 50Hz, je motor opatřen automatickým, mechanickým regulátorem otáček tak, aby při jakémkoliv odběru proudy byly otáčky motoru konstantní ve výši 3000 ot./min. Elektrocentrála je ovládacím panelem, na kterém jsou přehledně rozmístěny zásuvkami 1x CEE (16A 400V), 1x CEE (16A 230V) a 2x Schuko (16A 230V) s příslušnými tepelnými jističi, vypínač motoru a velmi důležité počítadlo motorhodin, které ocení především v půjčovnách. Ovládání elektrocentrály je velice snadné a jednoduché. Stačí natankovat, elektrocentrálu postavit na vodorovnou plochu, zkontrolovat olejovou náplň motoru, nastartovat zatažením za rukojeť ručního startéru, počkat pár vteřin na ustálení chodu motoru a do příslušné zásuvky připojit napájený spotřebič. Elektrocentrála splňuje veškeré nároky na elektrickou bezpečnost a je opatřena ochrannými prvky jako je ochrana motoru proti úniku oleje nebo alternátoru proti přetížení. Robustní a pevná konstrukce rámu se nekroutí a spolehlivě tlumí působení vibrací od motoru na podklad. Snižuje se tak hlučnost elektrocentrály a práce je potom příjemnější. Údržba elektrocentrály je zcela nenáročná a spočívá v základní údržbě benzínového motoru.
| Jmenovitý výkon (VA): | 3600 / 6500 |
|---|---|
| Jmenovité napětí (V): | 230 / 400 |
| Jmenovitý proud (A): | 10,2 / 17,4 |
| Chlazení: | Nucené vzduchem |
| Typ elektrocentrály: | Jednofázový / Třífázový |
| Vrtání a zdvih (mm): | 88 x 64 |
| Systém zapalování: | Digitální CDI s proměnným předstihem |
| Technologie regulace el.výstupu: | Indukční trafo |
| Maximální výkon (VA): | 7000 / 4000, 3000 |
| Elektrický výstup: | 400V / 230V / 50Hz |
| Třída krytí: | IP 23 |
| Max.rychlost vpřed (km/h): | 8,2 |
| Úroveň akustického tlaku v místě obsluhy - dB(A): | 97 |
| Hmotnost: | 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHV |
| Model motoru: | Honda GX 390 |
| Objem olejové náplně (litrů): | 1,1 |
| Objem sběrného koše (litrů): | 50, 85 |
| Zdvihový objem (cm3): | 389 |
| Objem palivové nádrže (litrů): | 22,8 |
| Startování: | Ruční |
| Suchá hmotnost (kg): | 104 |
| Rozměry stroje (D x Š x V) (mm): | 755 x 550 x 560 |
| Výstupní napětí: | 400 / 230 V |
| Výkon: | 8.2 / 11 (3000) HP |
| Výstupní proud 3f. / 1f.: | 9.6 / 21 A |
| Rozměry D x Š x V: | 755 x 550 x 560 mm |
| Množství motorového oleje: | 1.1 l |
| Objem palivové nádrže: | 23.7 l |
| Hmotnost - suchá: | 96 kg |
| Stabilita napětí / kmitočtu (% / Hz): | 1 / 1 |
| Olejové čidlo: | ANO |
| Provozní výkon (kVA): | 3fáze - 6.5 / 1fáze - 4.3 |
| Počitadlo motohodin: | ANO |
| Jistič AC 3fáz / 1fáz: | Ano / Ano |
| Regulace výstupního napětí: | Kompoudní transformátor |
| Podvozek: | ANO |
| Krytí: | IP23 |
| Zapalování: | Tranzistorové bezkontaktní |
| Chlazení: | vzduchem |
| Délka záruční doby: | 5 let |
| Spotřeba paliva: | 3.1 |
| Garantovaná hlučnost dB: | 97 |
| Typ motoru: | Benzin |
| Startování: | ruční |
| Motor: | GX 390 |
Vyberte jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby vám do emailu přišly nabídky jen na to, co vás skutečně zajímá.