00 Kč

IMG_8672

Výše, dále, lépe a rychleji1. srpna 2018

Zcela v souladu s trendem navyšování pracovních záběrů přišla firma Pöttinger s novou řadou diskových podmítačů 8001T a 10001T.

První dodaný disker do České republiky o záběru 8 m jsme předváděli v Agrodružstvu Morkovice.

Pro předvedení bylo zvoleno vlhčí pole s dlouhými nařádkovanými zbytky slámy. Stroj byl agregován s výkonnostně předimenzovaným pásovým traktorem.

Osazení pracovních sekcí je 58 cm disky s roztečí 12,5 cm, které jsou uchyceny v páru na široké přírubě s nonstop jištěním pomocí gumových elementů. Použití široké příruby naprosto eliminuje stranový výkyv, tím nevzniká diference rozteče sekcí při zpracování půdního profilu.

Při prvním seřízení jsme naplno využili možností nastavení. Pomocí hydraulických válců doplněných o dusíkové akumulátory jsme optimalizovali příčnou a podélnou rovinnost, taktéž potřebný přítlak na disky a odpružení park válce. Výsledkem byl klidný a lehký chod celého stroje bez otřesů a citlivé kopírování reflektující zvlněný povrch pole.

Postupným vylepšováním nastavení jsme eliminovali snahu o zachytávání slámy mezi slupicemi a dosáhly maximální kvality práce. Správné nastavení bylo podrobeno testu kvality práce při různých pracovních rychlostech a sledována schopnost se vypořádat se slámou.

Můžeme potvrdit, že tento stroj obstál a zařadí se do úspěšné rodiny diskových podmítačů Pöttinger a už se těšíme na další kusy s větším záběrem.

Viktor Ludvík

IMG_8674
IMG_8677
IMG_8681
IMG_8696
IMG_8707

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Veškeré kontakty ZDE

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika