Vážení zákazníci, na některých inzertních serverech (např. bazos.cz) momentálně operují podvodníci vydávající se za zaměstnance společnosti Agrozet. Tyto osoby se snaží ze zákazníků podvodem vylákat finanční prostředky. Více informací ZDE
00 Kč

Výkonnostní žací kombinace NOVACAT V 10000 – Ani stéblo na zmar

Výkonnostní žací kombinace NOVACAT V 10000 – Ani stéblo na zmar21. dubna 2023

Nová žací kombinace nabízí vysokou plošnou výkonnost s nejlepším možným kopírováním nerovností a díky inteligentní technice i maximální provozní spolehlivost. Dosažitelný maximální pracovní záběr je 9,62 m nebo 10,02 m. NOVACAT V 10000 lze volitelně vybavit prstovými lamači ED, mačkacími válci RC, shazovacími pásy Collector nebo šnekovými dopravníky Cross Flow.

Díky rozsáhlým inovacím elektroniky a hydrauliky je výjimečně přizpůsobivý a snadno se ovládá: Hydraulické válce integrované v prodlužovacích ramenech posouvají žací lištu na každou stranu až o 370 mm. Zajišťují tak optimální přebití, a tím dokonalou kvalitu sečení na svazích i v zatáčkách a maximální záběr při rovné jízdě. Odlehčení každé jednotky se automaticky přizpůsobí pracovnímu záběru. Technická přednost pro čistou sklizeň a nejlepší kvalitu píce, navíc se výrazně snižuje opotřebení i spotřeba paliva.

Pohon Y DRIVE pro dlouhou životnost 

Patentovaná je speciální vstupní převodovka Y DRIVE s čelním ozubeným soukolím a protilehlým převodem. Hlavní výhodou je použití delších kloubových hřídelů s menším úhlem. Výsledkem je klidný chod umožňující vyšší spolehlivost a výkonnost. Prodloužení životnosti pohonu při nasazení v těžkých podmínkách a častém otáčení na úvratích. Kromě těchto předností jsou unikátními vlastnostmi žací kombinace osvědčená hydraulická pojistka Nonstop Lift s trojrozměrným výkyvem jednotlivých jednotek nebo osvědčená žací lišta NOVACAT se standardním systémem rychlé výměny nožů. 

S možností volby ovládání

Nový NOVACAT V 10000 je standardně vybavený předvolbovým ovládáním Select s podporou ISOBUS. Pracovní počítač je umístěn přímo na stroji. K tomu žací kombinace NOVACAT V 10000 definuje nové standardy sečení. Foto archiv firmy lze připojit buď propojovací kabel ISOBUS nebo ovládací terminál Select Control. Elektronické předvolbové ovládání pro snadné ovládání všech funkcí z kabiny. Je zapotřebí pouze jeden dvojčinný hydraulický připoj. Zdvih žacích jednotek lze ovládat individuálně pomocí automatické funkce. Sklopení stranových krytů (volitelně), nastavení pracovního záběru a odblokování transportní pojistky funguje rovněž hydraulicky. Obslužný terminál zobrazuje správu údržby. V závislosti na době provozu se zobrazí údržba (místa mazání a výměna oleje), která má být na stroji provedena. Druhou možností je volitelné komfortní ovládání s podporou ISOBUS. NOVACAT V 10000 lze ovládat buď přes terminál traktoru s podporou ISOBUS nebo pomocí panelů Power Control, Expert 75 nebo CCI 1200. Olej je dodáván s využitím systému Load Sensing. Tímto ovládáním jsou všechny funkce, jako je individuální zvedání žacích jednotek, nastavení záběru, představení bočních krytů nebo přepravní zámek, ovládány přímo a jsou částečně spojené s automatickými funkcemi. Novinkou je standardní aktivace Section Control na straně pracovního počítače. V kombinaci s ISOBUS terminály certifikovanými AEF TC-SC (Task Controller Section Cont-rol) a Rittinger Connect se jednotlivé žací jednotky automaticky zvedají a spouštějí na souvrati v závislosti na poloze podle GPS. Další novinkou je volitelný systém automatického náklonu. Na svazích se žací jednotky automaticky posouvají tak, aby nezůstaly žádné neposečené pruhy, i když se souprava pohybuje do stran.


Ing. Zdeněk Bílý

Žací stroje Pöttinger

Nebo se koukněte na video z našeho seriálu

    

Chci poptat Pöttinger

* povinné položky

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více něž 60ti letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211

Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz

Veškeré kontakty ZDE

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika

Aktuální akce