00 Kč

Výkonnostní žací kombinace NOVACAT V 10000 – Ani stéblo na zmar

Výkonnostní žací kombinace NOVACAT V 10000 – Ani stéblo na zmar21. dubna 2023

Nová žací kombinace nabízí vysokou plošnou výkonnost s nejlepším možným kopírováním nerovností a díky inteligentní technice i maximální provozní spolehlivost. Dosažitelný maximální pracovní záběr je 9,62 m nebo 10,02 m. NOVACAT V 10000 lze volitelně vybavit prstovými lamači ED, mačkacími válci RC, shazovacími pásy Collector nebo šnekovými dopravníky Cross Flow.

Díky rozsáhlým inovacím elektroniky a hydrauliky je výjimečně přizpůsobivý a snadno se ovládá: Hydraulické válce integrované v prodlužovacích ramenech posouvají žací lištu na každou stranu až o 370 mm. Zajišťují tak optimální přebití, a tím dokonalou kvalitu sečení na svazích i v zatáčkách a maximální záběr při rovné jízdě. Odlehčení každé jednotky se automaticky přizpůsobí pracovnímu záběru. Technická přednost pro čistou sklizeň a nejlepší kvalitu píce, navíc se výrazně snižuje opotřebení i spotřeba paliva.

Pohon Y DRIVE pro dlouhou životnost 

Patentovaná je speciální vstupní převodovka Y DRIVE s čelním ozubeným soukolím a protilehlým převodem. Hlavní výhodou je použití delších kloubových hřídelů s menším úhlem. Výsledkem je klidný chod umožňující vyšší spolehlivost a výkonnost. Prodloužení životnosti pohonu při nasazení v těžkých podmínkách a častém otáčení na úvratích. Kromě těchto předností jsou unikátními vlastnostmi žací kombinace osvědčená hydraulická pojistka Nonstop Lift s trojrozměrným výkyvem jednotlivých jednotek nebo osvědčená žací lišta NOVACAT se standardním systémem rychlé výměny nožů. 

S možností volby ovládání

Nový NOVACAT V 10000 je standardně vybavený předvolbovým ovládáním Select s podporou ISOBUS. Pracovní počítač je umístěn přímo na stroji. K tomu žací kombinace NOVACAT V 10000 definuje nové standardy sečení. Foto archiv firmy lze připojit buď propojovací kabel ISOBUS nebo ovládací terminál Select Control. Elektronické předvolbové ovládání pro snadné ovládání všech funkcí z kabiny. Je zapotřebí pouze jeden dvojčinný hydraulický připoj. Zdvih žacích jednotek lze ovládat individuálně pomocí automatické funkce. Sklopení stranových krytů (volitelně), nastavení pracovního záběru a odblokování transportní pojistky funguje rovněž hydraulicky. Obslužný terminál zobrazuje správu údržby. V závislosti na době provozu se zobrazí údržba (místa mazání a výměna oleje), která má být na stroji provedena. Druhou možností je volitelné komfortní ovládání s podporou ISOBUS. NOVACAT V 10000 lze ovládat buď přes terminál traktoru s podporou ISOBUS nebo pomocí panelů Power Control, Expert 75 nebo CCI 1200. Olej je dodáván s využitím systému Load Sensing. Tímto ovládáním jsou všechny funkce, jako je individuální zvedání žacích jednotek, nastavení záběru, představení bočních krytů nebo přepravní zámek, ovládány přímo a jsou částečně spojené s automatickými funkcemi. Novinkou je standardní aktivace Section Control na straně pracovního počítače. V kombinaci s ISOBUS terminály certifikovanými AEF TC-SC (Task Controller Section Cont-rol) a Rittinger Connect se jednotlivé žací jednotky automaticky zvedají a spouštějí na souvrati v závislosti na poloze podle GPS. Další novinkou je volitelný systém automatického náklonu. Na svazích se žací jednotky automaticky posouvají tak, aby nezůstaly žádné neposečené pruhy, i když se souprava pohybuje do stran.


Ing. Zdeněk Bílý

Žací stroje Pöttinger

Nebo se koukněte na video z našeho seriálu

    

Chci poptat Pöttinger

* povinné položky

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Veškeré kontakty ZDE

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika