00 Kč

Siloking DATA – jednoduché a inteligentní

Siloking DATA – jednoduché a inteligentní6. února 2023

SILOKING DATA je rádiový vážící systém pro každodenní použití při krmení skotu. Jednoduché a pohodlné ovládání vede k přesnému podávání, efektivní práci a úspoře nákladů již od samého počátku.

SILOKING Data je kombinace bezdrátového ovládání hydraulických funkcí a vážícího systému krmného míchacího vozu, společně s Feeding Managementem.

V bezdrátovém terminálu s barevným displejem s vysokým rozlišením jsou uložené receptury zpracování a mohou být pomocí terminálu pozměněny a též mohou být vytvořeny nové receptury nakládek a vykládek. Funkční výbava s označením DATA E obsahuje kromě ovládání vážícího systému též elektrohydraulické ovládání krmného míchacího vozu pomocí standardně dodávaného bezdrátového terminálu. Pokud je terminál v nakladači, lze jím ovládat hydraulické protiostří krmného míchacího vozu, stejně tak odtud obsluhovat proces nakládky komponentů například při rozdružování kulatých balíků.  V nabídce je funkční výbava DATA T. Tato funkční výbava obsahuje ovládání vážícího systému pomocí terminálu v nakladači nebo v tažném traktoru. Z obou vozidel lze váhu pohodlně z místa řidiče vynulovat, stejně tak ovládat částečnou hmotnost při nakládce a po dokončení nakládky pomocí jednoho tlačítka zobrazit celkovou hmotnost. Ovládání krmného vozu je zde pomocí hydraulického rozvaděče traktoru nebo pomocí bovdenového ovládání hydraulického rozvaděče.

Preciznost procesu krmení v nové dimenzi 

Vážící systém je standardně vybaven programovatelnými funkcemi. To umožňuje uživatelům krmit svá stáda precizně podle nastavené receptury. Jako alternativu lze ovšem zvolit i verzi s pouze připočítávací funkcí, která dokáže zobrazit hmotnost jednotlivého nakládaného komponentu a celkovou hmotnost nakládky. 

Další výhody pro uživatele jsou: 

Vážící systém pracuje bezdrátově.  Nové ovládací terminály mohou být umístěny přesně tam, kam logicky patří: respektive v kabině nakladače a tažného traktoru, stále v zorném poli řidiče. Tím zvyšují přesnost nakládky a zaručují snadné používání ve srovnání s konvenčním vážícím systémem. Všechny informace se nacházejí v dohledu řidiče. Precizní nakládka se díky tomuto řešení stává jednodušší, rychlejší a efektivnější. Nakládka krmného vozu je tím možná z obou stran. 

Na přání lze použít k zobrazení vážících údajů chytré telefony nebo tablety, stejně tak pomocí nich pracovat s programy nakládek a vykládek a ovládat některé hydraulické funkce. 

Pro precizní plánování krmných dávek

S pomocí tohoto jednoduše ovladatelného online programu zdarma lze na počítači komfortně vytvářet krmné komponenty, skupiny zvířat a samozřejmě programy nakládek a vykládek. Následně zaznamenaná data poslouží k vyhodnocení procesu krmení a pomohou trvale vylepšit přesnost a preciznost nakládky. Software SILOKING Feeding Management je praktický nástroj a je snadno použitelný pro všechny uživatele. Jako zákazník SILOKING pracujete se softwarem na bázi webového rozhraní, který lze používat na základě vlastního přístupu, uživatelského jména a hesla na každém počítači, kdekoliv na světě.

Veškeré programy lze zadávat, resp. měnit jak na PC, tak na Data terminálu. Přenos aktualizovaných dat probíhá bezpečně a spolehlivě pomocí standardního USB disku nebo bezdrátově z počítače přes FTP server.

Dále tento software poslouží ke kontrole přesnosti jednotlivých nakládek a může být použit k výpočtu nákladů na krmení.

Krmné vozy Siloking

Nebo se koukněte na video z našeho seriálu

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Veškeré kontakty ZDE

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika