00 Kč

Shrnovač TOP 1403 Novinky Pöttinger – 5. díl 

Shrnovač TOP 1403 – Novinky Pöttinger – 5. díl 21. prosince 2020

Čtyřrotorový shrnovač TOP 1403 C s hybridní technologií.

Výkonnostní TOP 1403 C s maximálním záběrem 14 m je novým čtyřrotorovým shrnovačem v profesionální třídě. Kromě osvědčené technologie zaručuje mnoho nových technických detailů, perfektní kopírování nerovností a šetrnou sklizeň. Tím garantuje kvalitní krmivo a špičkovou užitkovost ve stáji. 

Širokozáběrový TOP 1403 C, stejně jako jeho menší bratr TOP 1252 C, je charakteristický speciální hybridní technologií: Pohon předních rotorů je hydraulický a zadních rotorů mechanický. Také odlehčení rotorů je u TOP 1403 C podle stejného principu: Přední rotory jsou odlehčované hydraulicky a zadní mechanicky. Intenzita odlehčení se přestavuje automaticky v závislosti na pracovním záběru. Kvalitní odlehčení dobře kopíruje nerovnosti a chrání porost i vlastní stroj. Pozitivními výsledky jsou i snížené opotřebení stroje a menší nároky na technickou údržbu. 

Technici společnosti Pöttinger přišli s novým řešením z hlediska kvality práce: Automatické ovládání překrytí je standardem shrnovače TOP 1403 C. Při zatáčení se přední vnitřní rotor automaticky přestaví do požadované polohy – v závislosti na úhlu řízení závěsu a nastavené šířce řádku. Tím je zajištěné překrytí zadního rotoru. Při následné rovné jízdě se přední rotor automaticky vytáhne ven do požadovaného pracovního záběru. Tímto způsobem je využitý maximální záběr. Při změně pracovní šířky se zobrazí překrytí na ovládacím terminálu. Snímač úhlu řízení na traktoru není nutný. 

Motto „nejlepší krmivo“ je pro specialistu na sklizeň pícnin Pöttinger základním požadavkem při vývoji každého stroje pro menší vysokohorské hospodáře i pro velké stroje podniků služeb. V základní výbavě shrnovače je pětikolový podvozek. Čelní kopírovací kolečka s výkyvným uložením rotorů MULTITAST pro ještě lepší kvalitu kopírování nerovností a čistou sklizeň jsou ve volitelné výbavě. Snadno nastavitelný příčný sklon rotoru přestavením šroubu na tandemové nápravě pro doladění dle podmínek sklizně. 

Pro mnoho velkých farem i podniky služeb jsou shrnovače stěžejním článkem v celém řetězci sklizně. Časová okna sklizně se neustále zkracují, takže potřebujete vysokou výkonnost a flexibilitu: Pomocí TOP 1403 C s maximálním záběrem 14,0 m lze zpracovat velké plochy v nejkratším možném čase. Díky hydraulicky nastavitelné pracovní šířce od 8,5 do 14,0 metru jste dostatečně flexibilní, abyste přesně zpracovali i menší pozemky. Oba přední rotory lze hydraulicky přestavovat společně nebo jednotlivě. S obrovským rozsahem volitelného záběru je TOP 1403 C jedním z nejflexibilnějších shrnovačů ve své třídě. Pozitivní vliv při sklizni kolem překážek: Pracovní záběr lze snadno změnit pomocí otočných kol podvozku za jízdy i v klidové poloze.

TOP1403
Počet rotorů / hrabic4 x 13
Pracovní záběr – m8,50 – 14,00
Šířka řádku – m1,40 – 2,30
Průměr rotorů přední / zadní – m3,70 / 3,30
Dopravní šířka – m2,99
Dopravní délka – m10,60
Dopravní výška (vč. hrabic) – m3,99
Základní hmotnost – kg6 450
Minimální příkon – k120
 

Shrnovače Pöttinger

Nebo se koukněte na video z našeho seriálu!


Shrnovač TOP 1403 Novinky Pöttinger – 5. díl 
Shrnovač TOP 1403 Novinky Pöttinger – 5. díl 

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika