00 Kč

sensosafe

Sensosafe od Pöttinger11. prosince 2017

SENSOSAFE je systém od firmy Pöttinger, který byl oceněn stříbrnou medailí na výstavě v Hannoveru.

Sensosfe chrání srnčata.

Stříbrné ocenění za inovaci z výstavy Agritechnica 2017 si odnesl systém SENSOSAFE od Pöttinger.

Firma Pöttinger přihlásila do soutěže Innovation Award řadu velmi zajímavých projektů. Jeden z nich má název Sensosafe a je výsledkem snahy tohoto výrobce nabídnout systém, který zajistí ochranu divoké zvěře při sklizni pícnin.

V době sklizně pícnin se divoká zvěř schovává v porostech, což je pro ni životu nebezpečné. Především mláďata srnců se při nebezpečí přitisknou k zemi a neutíkají. Řdiči traktoru tak mají mizivou šanci zvíře spatřit, a když je uvidí, je vzhledem k pojezdovým rychlostem již pozdě na to, aby včas zareagovali.

Pokud je mladé zvíře usmrceno, je to škoda, ale zároveň následuje i znečištění krmiva. Výskyt případných botulinotoxinů v krmivu může vést až ke smrti skotu, který se krmivem živí, z důvodu jeho otravy. Z toho vyplývá, že ve hře není jen kvalita krmiva či případné ztráty balíků, ale i hospodářský kapitál každého chovatele - jeho skot.

Firma Pöttinger proto našla vhodné řešení: infračervený optický senzor Sensosafe, umístěný přímo na žacím stroji, je schopen rozeznat srnče, které se schovává před strojem do porostu a pro řidiče není viditelné. Jakmile je zvíře senzorem detekováno, je vyslán signál k hydraulice žacího stroje, který je bleskově automaticky vyzvednut nahoru. Srnče díky tomu zůstane bez úhony. Senzor dokáže rozlišovat mezi srnčetem a jinou překážkou. například krtinou.

 

 

 

 

6ací stroj v Novacat v akci

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Veškeré kontakty ZDE

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika