00 Kč

TERRADISC_6001_1_hq

Příprava podmítače12. července 2018

Tento rok nám zemědělská sezona nabrala neuvěřitelné obrátky a nejen že se začalo sklízet, ale leckde se již se sklizní končí.

A tak již v hodině dvanácté se pokusím pár body připomenout, na co bychom neměli zapomenout při přípravě půdozpracujících strojů určených k podmítce.

Z důvodu velké variability provedení a druhů pracovních sekcí se budeme držet všeobecných zásad.

O výměně a předzásobení opotřebitelných dílů není potřeba mluvit. Je spíše otázkou zda se nezačít orientovat směrem k prémiovým řadám s nejvyšší ochranou a konstrukčně uzpůsobenými pro nejdelší výdrž. Pöttinger tyto nabízí pod obchodním označením DURASTAR a DURASTAR PLUS a speciálně posledně jmenovaná je schopna zaručit několika násobně zvýšenou odolnost. Pro test pořiďte jeden kus, který osadíte spolu se standardními a budete mít naprosto jasné srovnání. K opotřebitelným ještě jedna douška, kterou je jejich používání přes rozumnou mez opotřebení a následné poškozování konstrukčních dílů, nemyslím, že tohle je rozumné.

Akční nabídka pro podmítače

  • Tam, kde jsou použity tržné nebo střižné šrouby, je nutné zachovat jejich pevnost. Takový „měkký“ šroub když se střihem vzpříčí, tak jej vyrazit není jednoduché.
  • Kontrola a promazání všech ložisek a čepů a mazacích míst. K životnosti ložisek přispívá odstavení na zimu v rozložené poloze stroje, aby voda nezůstávala na boku ložiska a neprolínala do něj.
  • Čím dál tím častěji jsou používány dusíkové akumulátory, časem se ztrácí tlak dusíku a je potřeba ho doplnit. Interval kontroly je udáván v návodech. Tam kde není, doporučuji střední hodnotu, tj. každé dva roky.   
  • Letošní rok bude opět suchý a bude klást zvýšené nároky na strojový park, obsluhy a servis, proto dvě rady navíc. Pozor na pracovní rychlost – čím vyšší teplota dílů tím rychlejší opotřebení a v neposlední řadě - do pravého úhlu se ze zahloubeným strojem jezdit nemá. smiley

Více náhradních dílů pro podmítače naleznete ZDE

Viktor Ludvík

 

DSC_0208
TERRADISC_6001_2_hq

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Veškeré kontakty ZDE

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika