00 Kč

© PÖTTINGER Landtechik GmbH

Pottinger TERRIA přináší více16. února 2021

S novou řadou radličkových podmítačů / kypřičů TERRIA nabízí Pöttinger řešení, které bude uživatelům k dispozici od listopadu 2020.

Díky pracovním záběrům od 4,0 do 6,0 metrů a v provedení uložení radliček ve třech nebo čtyřech řadách (TERRIA 4030, 5030, 6030 a TERRIA 4040, 5040, 6040) nabízíme širokou škálu pro zpracování půdy. Volba je na Vás - od plošného zpracování strniště až po hlubší kypření.

Pro maximální spolehlivost

Radličky jsou uspořádány symetricky podél osy podmítače TERRIA. Tím je zajištěné vniknutí radliček do půdy i za velmi obtížných podmínek a kvalitní zpracování půdy se zapravením rostlinných zbytků. Výška rámu poskytuje dostatečnou průchodnost půdy, slámy a veškeré organické hmoty. Podmítače byly koncipovány tak, aby mohly být nasazené jak při povrchovém, tak při hlubokém obdělávání půdy od 5 až do 35 cm. Pöttinger dále optimalizoval své stávající jištění radliček proti přetížení. NONSTOP jištění je nezbytné pro bezproblémový provoz. Kromě mechanického jištění pružinou (uvolňovací síla 600 kg) byl sortiment rozšířený i o hydraulické provedení (nastavitelná uvolňovací síla až 650 kg). Oba systémy zaručují maximální výkyv každé radličky, zaručují bezporuchový průběh prací a chrání vlastní stroj včetně pracovních částí.

Flexibilita díky nastavení

Dvě polohy šroubů pro nastavení sklonu slupic dle podmínek nasazení. Ploché nastavení pro zpracování v celém horizontu s menší energetickou náročností. Strmější nastavení pro lepší vtažení do půdy a zvýšený efekt míchání. Šrouby současně plní přídavnou funkci střižné pojistky. Stranové radličky jsou snadno přestavitelné. Ploché nastavení radliček je vhodné pro mělké zpracování půdy v celém horizontu. Strmější nastavení stranových radliček s agresivnější polohou je se zlepšeným míchacím efektem. V nabídce opotřebitelných dílů lze vybrat ze známých řad CLASSIC, DURASTAR a DURASTAR PLUS. Pro hlubší kypření lze využít úzkou středovou radličku DURASTAR s šířkou 40 mm.

Půdoochranný podvozek

K zajištění co nejmenšího poloměru otáčení byla kola integrována do pracovní oblasti - výsledkem je kompaktnější stroj s nižší celkovou délkou. V závislosti na pracovním záběru je stroj vybaven podvozkem se dvěma nebo čtyřmi koly. Čtyři pneumatiky poskytují větší kontaktní plochu pro optimální rozložení hmotnosti a tím nejlepší ochranu půdy.

 Hydraulické ovládání hloubky zvyšuje komfort obsluhy

Aby bylo možné rychle a přesně reagovat na všechny provozní podmínky a požadavky uživatelů, je TERRIA standardně vybavena systémem pro hydraulické nastavení hloubky. Velká opěrná kola a válce udržují stroj v nastavené hloubce zpracování. Oj je vybavena hydraulickým válcem, který sleduje kontury pole ve směru jízdy. Kromě toho může válec oje zvyšovat trakci pomocí otočných podložek a přenášet dodatečné zatížení na zadní nápravu traktoru. Párově uspořádané tvarované disky slouží pro srovnání půdního horizontu. Při změně pracovní hloubky na válci je automaticky změněna i poloha disků. To znamená, že není třeba opakovaně měnit pracovní hloubku. Řezací válec PACKER, gumový mačkací válec nebo segmentový válec TANDEM CONOROLL jsou ve volitelné výbavě.

 Jak se Vyrábí pottinger se můžete podívat v našem seiálu Agrozet od A do Zet

Chci poptat Pöttinger

* povinné položky

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika