00 Kč

Pöttinger Terrasem C6 IDS30. srpna 2018

Sečka Pöttinger Terrasem C6 IDS byla oceněna na Výstavě Země živitelka 2018 Zlatým Klasem.

Ověřenou stálicí v segmentu seček je Terrasem v záběrech 3-9m od firmy Pöttinger, nicméně evoluce se u tohoto modelu nezastavila a stále posouvá úroveň a hranice stroje dále.

Základem sečky je  předimenzovaný (záměrně to zdůrazňuji) nosný rám zajišťující stabilitu při práci a dlouhou životnost bez nebezpečí únavového poškození. Zpracování půdy zajišťujeme pomocí dvouřadého diskového podmítače s průměrem disků 510 mm a nonstop pružením, to je zárukou ideální přípravy půdy. Pro setí do brázdy je vhodné opčně doplnit o přední srovnávací lištu.

Zajímavou variantou je použití Wave disků pro pásové zpracování půdy. Tento způsob zpracování je požadován v rámci protierozních opatření, ale je vhodný  i pro oblasti s vlhkostními extrémy v půdě – v suchu zabraňuje vysychání a ve vlhku nevytahuje mokrou půdu na povrch. Nezanedbatelný přínos je v potlačení množení plevelů.

Pneumatický půdní kombinovaný pěch je osazen širokými navzájem osově odsazenými koly, která posouvají limit použití ve vlhké půdě. Rozdrobení hrud a přimáčknutí ornice je ve vysoké kvalitě opět díky vyšší váze stroje. Pro přepravu se využívají na každé straně dvě kola, prostřední se zdvihají.

Dvoudisková výsevní botka DUAL DISC připraví přesnou a čistou výsevní drážku která je po uložení osiva zamáčknutá širokým utužovacím válečkem silou až 120 kg. Tím samým přítlakem působíme i na samotné dvoudiskové ústrojí a to nám umožňuje zapravit osivo i pod drn při přísevu luk.

Variabilita vzrostla díky nejnovější inovaci – použití nové rozdělovací hlavy IDS. Osazení rozdělovací hlavy autonomními servomotory vede k nekonečné variabilitě kombinací otevřených a zavřených vývodů k výsevním botkám. Pohodlně z kabiny traktoru mohu měnit rozteče kolejových řádků, vypínat polovinu záběru secího stroje a hlavně měnit rozteče řádků podle agronomických požadavků. Při každé této změně si řídící jednotka přepočítává a upravuje výsevní dávku tak, abychom dodrželi výsevek na hektar. Tvar rozdělovací hlavy zajišťuje vynikající příčné rozdělení osiva bez ohledu na jednotlivé zavřené vývody.

Především při takto prašném setí, jaké máme v tomto roce, oceníme další inovaci kterou je vyvedení sání ventilátoru do horní části násypky.

K optimalizaci secího stoje na specifické podmínky je možné konfigurovat velké množství opčních prvků výbavy a je možno objednat i provedení pro přihnojování Fertilizer.

Viktor Ludvík

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika