Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
00 Kč

Pöttinger Terrasem C6 IDS30. srpna 2018

Sečka Pöttinger Terrasem C6 IDS byla oceněna na Výstavě Země živitelka 2018 Zlatým Klasem.

Ověřenou stálicí v segmentu seček je Terrasem v záběrech 3-9m od firmy Pöttinger, nicméně evoluce se u tohoto modelu nezastavila a stále posouvá úroveň a hranice stroje dále.

Základem sečky je  předimenzovaný (záměrně to zdůrazňuji) nosný rám zajišťující stabilitu při práci a dlouhou životnost bez nebezpečí únavového poškození. Zpracování půdy zajišťujeme pomocí dvouřadého diskového podmítače s průměrem disků 510 mm a nonstop pružením, to je zárukou ideální přípravy půdy. Pro setí do brázdy je vhodné opčně doplnit o přední srovnávací lištu.

Zajímavou variantou je použití Wave disků pro pásové zpracování půdy. Tento způsob zpracování je požadován v rámci protierozních opatření, ale je vhodný  i pro oblasti s vlhkostními extrémy v půdě – v suchu zabraňuje vysychání a ve vlhku nevytahuje mokrou půdu na povrch. Nezanedbatelný přínos je v potlačení množení plevelů.

Pneumatický půdní kombinovaný pěch je osazen širokými navzájem osově odsazenými koly, která posouvají limit použití ve vlhké půdě. Rozdrobení hrud a přimáčknutí ornice je ve vysoké kvalitě opět díky vyšší váze stroje. Pro přepravu se využívají na každé straně dvě kola, prostřední se zdvihají.

Dvoudisková výsevní botka DUAL DISC připraví přesnou a čistou výsevní drážku která je po uložení osiva zamáčknutá širokým utužovacím válečkem silou až 120 kg. Tím samým přítlakem působíme i na samotné dvoudiskové ústrojí a to nám umožňuje zapravit osivo i pod drn při přísevu luk.

Variabilita vzrostla díky nejnovější inovaci – použití nové rozdělovací hlavy IDS. Osazení rozdělovací hlavy autonomními servomotory vede k nekonečné variabilitě kombinací otevřených a zavřených vývodů k výsevním botkám. Pohodlně z kabiny traktoru mohu měnit rozteče kolejových řádků, vypínat polovinu záběru secího stroje a hlavně měnit rozteče řádků podle agronomických požadavků. Při každé této změně si řídící jednotka přepočítává a upravuje výsevní dávku tak, abychom dodrželi výsevek na hektar. Tvar rozdělovací hlavy zajišťuje vynikající příčné rozdělení osiva bez ohledu na jednotlivé zavřené vývody.

Především při takto prašném setí, jaké máme v tomto roce, oceníme další inovaci kterou je vyvedení sání ventilátoru do horní části násypky.

K optimalizaci secího stoje na specifické podmínky je možné konfigurovat velké množství opčních prvků výbavy a je možno objednat i provedení pro přihnojování Fertilizer.

Viktor Ludvík

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více něž 50-ti letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Telefon eshop: +420 389 012 238
Email: eshop@agrozet.cz

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika

Aktuální akce