00 Kč

Polní brány AS 1200 M115. června 2018

Polní brány AS 1200 lze použít nejen na pletí, ale i na kypření. Vydali jsme se otestovat tento stroj do vzrostlého ječmene v ekologickém zemědělství.

Tam kde nechceme nebo nemůžeme použít herbicidy a zároveň nám záleží na šetrném hospodaření s tak nedostatkovou vláhou, přichází s řešením rakouský specialista APV s prutovými polními branami o záběru 12 m.

Při tomto nekonvenčním hospodaření, které je náročné na přesné časování polních operací, nabízíme široko záběrový stroj, ve kterém je zúročena mnohaletá praxe v ekologickém způsobu obdělávání půdy.

Základem úspěchu jsou pruty o průměru 7 mm s nastavitelnou agresivitou a přítlakem. Při včasném nasazení je oscilujícími prsty vytrháván plevel, přičemž kulturní plodina zůstává nepoškozena. Zároveň je intenzivně narušována půdní krusta a případná vláha má možnost se vsakovat bez snahy stékat bez užitku mimo pole a odplavovat ornici.

Cenou za nepoužití chemie je nutnost vícenásobné kultivace porostu, stálý kontakt s porostem pro časování operací a komplikace s likvidací mechanicky odolných plevelů např. bodlák. Důležité je, aby po kultivaci bezprostředně nepřišel déšť, který by umožnil vytrhanému plevelu opětovně zakořenit.

Trendem v této oblasti v kontextu většího důrazu na kypření půdy jsou v sortimentu nabízeny i brány osazené pasivně rotujícími kotouči. Tomuto tématu se budeme věnovat někdy příště.

Viktor Ludvík

 

Více informací o AS 1200

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika