00 Kč

Nový pásový řádkovač MERGENTO

Nový pásový řádkovač MERGENTO5. května 2023

Specialista pro zelenou sklizeň Pöttinger opět přidal nový produkt do svého rozsáhlého sortimentu strojů. Řádkovač MERGENTO VT 9220 (s pracovním záběrem až 9,20 m při ukládání středového řádku a 8,70 m při ukládání stranového řádku) je určený jak pro sklizeň vojtěšky a jetele, tak i pro širokou škálu rostlin od trvalých travních porostů až po slámu.

MERGENTO šetrně sbírá píci řízeným sběračem. Na zemi zůstávají nečistoty a kameny. Píce je šetrně bez dalšího kontaktu se zemí dopravována příčnými dopravníkovými pásy a ukládána do pravidelného řádku. Pásové řádkovače Pöttinger minimalizují ztráty odrolem, zejména u suchých nebo listnatých plodin, protože píce není dopravovaná po zemi. Výsledkem je energetické krmivo s nižším podílem popelovin.
Srdcem pásového shrnovače MERGENTO je dopravníková jednotka sestávající ze sběrače, přítlačného válečku a příčného pásu. Tyto tři komponenty pracují jako dokonale sladěný systém a zajišťují rovnoměrný tok píce ze země na pás. To zaručuje ideálně tvarované řádky a funkční spolehlivost.

Maximální kapacitu sběru při minimálním znečištění píce umožňuje osvědčený šestiřadý řízený sběrač. Sklizená plodina je šetrně sbírána ze země aktivně řízenými prsty a urychlována směrem k příčnému dopravnímu pásu. Prsty jsou v místě dotyku s pozemkem po směru jízdy, což způsobuje, že nejsou poškozovány drny, nedochází k vymršťování nečistot a ke zbytečnému opotřebení prstů. Příčný dopravníkový pás je umístěný o 120 mm níže než vodicí pruty sběrače. Výsledkem je, že během nasazení padá sklízený materiál snadno na pás. Následný přísun hmoty plní pás po celé šířce. Plná funkčnost je zajištěna jak při jízdě z kopce, tak při krátké píci.

Pro ideální kopírování nerovností jsou opěrné válečky umístěné velmi blízko záběru prstů a s velkou kontaktní plochou po celé šířce sběrače. Plně pohyblivé centrální zavěšení pásových jednotek zajišťuje konstantní odlehčení po celém pracovním záběru. Základ pro trojrozměrné kopírování celé jednotky. Důmyslná kinematika výložníku se třemi hydraulickými válci bleskově reaguje na jakékoli nerovnosti terénu. V režimu středového řádku je vertikální pohyblivost +475 mm až -195 mm a příčný výkyv +30 stupňů až -13 stupňů. Výkyv ve směru jízdy je v rozsahu od +11,5 do 0 stupňů.
U MERGENTA se při zdvihu na souvrati příčný dopravní pás automaticky vypíná. Při další jízdě a opětovném spuštění jednotky do pracovní polohy se pás automaticky rozběhne. To zaručuje přesné dokončení i začátek následného řádku. Obsluha navíc těží ze značné úspory času, protože příčný dopravníkový pás nejede na konci řádku naprázdno. Dobu zpoždění běhu pásu lze snadno nastavit pomocí ovládacího terminálu v kabině traktoru. Směr otáčení a polohu dvou příčných dopravníkových pásů lze pohodlně nastavit z kabiny. Nové MERGENTO VT 9220 umožňuje v závislosti na tvaru pozemku, množství a druhu píce i následné sklizňové technice odkládat středový řádek, jeden stranový řádek vlevo nebo vpravo, dva jednotlivé řádky nebo dočasné naložení píce s krátkodobou dopravou.

Ing. Zdeněk Bílý A. Pöttinger, spol. s r. o.

Pöttinger Mergento

Nový pásový řádkovač MERGENTO
Nový pásový řádkovač MERGENTO
Nový pásový řádkovač MERGENTO
Nový pásový řádkovač MERGENTO
Nový pásový řádkovač MERGENTO

Chci poptat Pöttinger

* povinné položky

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika