00 Kč

Novinky Pöttinger 2. díl

NOVADISC 732, 812 a 902 - Novinky Pöttinger - 2. díl19. listopadu 2020

Žací kombinace NOVADISC 732, 812, 902 s nízkou hmotností. 

Nejnovějším přírůstkem v nabídce žacích strojů jsou kombinace NOVADISC. Na pohled příjemné a kompaktní stroje jsou obohacené o mnoho technických úprav. Malá energetická náročnost, stabilita, kopírování nerovností a dlouhá životnost jsou jen některými z výrazných předností.

Nové kombinace NOVADISC 732, 812 a 902 budou od roku 2021 vyráběny v pracovních záběrech 7,24 m, 8,08 m a 8,92 m. Jedná se o energeticky nenáročné stroje, pro které postačuje traktor s výkonem již 85 k. Díky své konstrukci s nízkou hmotností je požadovaný příkon velmi malý. To přináší úsporu PHM.

Zároveň je zaručeno dostatečné překrývání záběrů – s čelně neseným žacím strojem o záběru 3,04 m dosahuje překrývání na každou stranu dostatečných 52 cm. Tím se zabraňuje tomu, aby při běžných manévrech s traktorem a při sečení na svazích zůstávaly za soupravou stát pruhy neposečené píce. Dvě odlehčovací pružiny pro každou jednotku zaručují nízký přítlak žací lišty. Přítlak lze ve třech polohách flexibilně přizpůsobit individuálním požadavkům a podmínkám nasazení. Při otáčení na souvrati není nutné používat zvedací ústrojí traktoru. Jednoduché zvednutí pomocí jednočinného vnějšího hydraulického okruhu pro každou stranu. S malým předstihem dosedne lišta nejprve na vnější straně a nepoškozuje tak travní porost.

Oboustranné uchycení žací lišty pro její ochranu před nežádoucí deformací při dlouhodobém nasazení. Eliminace nežádoucího zatížení ozubených kol a ložisek. Výsledkem je klidný chod žací lišty. Spolehlivá ochrana nárazovou pojistkou. Oboustranná mechanická nájezdová pojistka se při najetí na překážku vykývne až o 12°. Pro uvolnění postačuje krátký zpětný chod a lišta se opětovně zajistí v pracovní poloze.  Pojistka zabraňuje poškození žací lišty při nárazu na cizí těleso. Kompaktní pohon a napínací kladky klínových řemenů zajišťují spolehlivý přenos výkonu.

Snadné ovládání žacích jednotek prostřednictvím jednočinného vnějšího hydraulického okruhu pro každou stranu. Volitelně může být kombinace vybavena předvolbovým ovládáním, kdy může obsluha zvolit, zda požaduje paralelní zdvih obou žacích strojů nebo pouze jen jednoho. Tisíckrát osvědčená žací lišta je shodná s konstrukcí NOVACAT. Díky velkému ochrannému krytu je lišta snadno přístupná. To usnadňuje její čištění a výměnu nožů. Smysluplný box pro uskladnění náhradních nožů. Dostupný klíč pro rychloupínání nožů. Ochranné kryty jsou vyrobeny z velmi pevné tkaniny – ochrana před kameny a dalšími předměty. Tímto způsobem jsou traktor a okolí chráněny nejlepším možným způsobem. Mechanický zámek zajišťuje bezpečnou přepravu na silnici. Šířka při dopravě je 2,85 m. Hydraulicky sklopitelnými stranovými kryty (na přání) lze dosáhnout snížení dopravní výšky. 

Patky (výbava na přání) umožňují úsporu místa při vertikálním odstavení. Kompaktní pohon a napínací kladky klínových řemenů zajišťují spolehlivý přenos výkonu. S moderním designem zohledňuje Pöttinger „radost ze sečení“.               
 

NOVADISC732 / 812 / 902 
Pracovní záběr – m 7,24 / 8,08 / 8,92 
Počet disků 2 x 6 / 2 x 7 / 2 x 8 
Dopravní šířka – m 2,85 / 2,85 / 2,85
Dopravní výška – m  3,10 / 3,50 / 3,90
Základní hmotnost – kg1250 / 1435 / 1560
Minimální příkon – k85 / 90 / 100

Pöttinger Novadisc

Novinky Pöttinger 2. díl
Novinky Pöttinger 2. díl

Chci poptat Pöttinger

* povinné položky

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika