Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
00 Kč

Nová dimenze manipulátoru17. ledna 2019

Během několika článků vám představíme nový manipulátor DIECI Agri Plus a začneme u kabiny.

Znáte jméno Giorgetto Giugiaro ? Pravděpodobně Vám moc říkat nebude, přesto se s jeho prací a prací jeho studia setkáváte dnes a denně. Zkusme to jinak – BMV, Lotus, Fiat, Nissan, Audi, VW, Ferrari, Nikon, to jsou značky, pro které tento světový designer vytvořil mnoho projektů. Na svém úspěchu založil firmu Italdesign, která pod vedením jeho synů pokračuje v odkazu držitele ceny „automobilový designer století“.
Jedním z úspěšných projektů studia je spolupráce s výrobcem manipulátorů Dieci na novém pojetí kabiny. Zadáním bylo využití materiálů a postupů automobilového průmyslu a optimalizace ergonomie určená pro podmínky maximálního nasazení v zemědělství.
Podívejme se podrobněji, jak se s úkolem vypořádalo slavné studio.
V interiéru jsou použity automobilové měkčené plasty, jež jsou strukturalizované pro zvýšení tuhosti a minimalizaci vibrací. Efektem je i perfektní zvuková a tepelná izolace. Technologie výroby spočívá ve vstřikování do formy, která zaručuje nekompromisní tvarovou a rozměrovou přesnost. Měkčený strukturovaný plast ve spojení s použitými teplými barvami navozuje komfortní pocit zesílený zlepšenou zvukovou a tepelnou pohodou. K tepelné pohodě bylo potřeba i komplexně přepracovat systém klimatizace a topení. K tomuto byla použita studie kapalinové dynamiky prováděná pomocí simulace CFD. Rovnoměrnost distribuce vzduchu v kabině je nyní nejlepší ve své třídě. Řešení kabiny by nebylo kompletní bez systému odpružení celé kabiny. Pro ergonomii je důležité začít od pravé ruky, kterou ovládáme jak výložník a jeho funkce, tak i směr jízdy. Loketní opěrka je nastavitelná a veškeré ovladače jsou podsvícené. Jejich pozice se odvíjí od jejich důležitosti a četnosti použití. Prostoru dominuje 7“ monitor, jehož velikost je uzpůsobena čitelnosti a možnosti zobrazení co nejvyššího možného počtu informací. Ovládán je jak na boku displeje, tak ovladačem pod loketní opěrkou.
Kabiny jsou vyráběny ve dvou provedeních standard a luxus, osazení na manipulátory není volitelné, ale je pevně spojené s danými modely. Agri Farmer a Star – standart, Agri Plus a Max – luxus.

Viktor Ludvík

 

DSC06312

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více něž 50-ti letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Telefon eshop: +420 389 012 238
Email: eshop@agrozet.cz

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika

Aktuální akce