00 Kč

Mini Agri 20.4 Smart, nejmenší teleskopický manipulátor od Dieci

Mini Agri 20.4 Smart, nejmenší teleskopický manipulátor od Dieci17. ledna 2023

Nový teleskopický manipulátor Dieci Mini Agri 20.4 Smart je určený především pro farmáře operující v omezeném prostoru či objektech, kam se větší stroje nedostanou – v českém zemědělství je takových staveb stále velké množství.

Teleskopické manipulátory jsou dnes součástí mnoha statků a zemědělských provozů. Díky své kompaktní konstrukci, manévrovatelnosti a výkonnosti nenahrazují pouze zastaralé zemědělské traktory s čelním nakladačem. Teleskopické nakladače představují pro malé, střední i velké podniky nejefektivnější řešení pro téměř veškerou vnitropodnikovou překládku a dopravu.

Italská firma Dieci má ve svém produktovém portfoliu teleskopické manipulátory určené do zemědělství i stavebnictví. Teleskopické manipulátory Dieci mají na českém i světovém trhu nepřeberné množství uplatnění. Mohou zastat funkci manipulátorů s vysokým dosahem, jeřábů nebo pracovních plošin, tahačů přívěsů a návěsů atd. Oblibu si získávají svojí univerzálností, ať už dobrými průjezdovými vlastnostmi v terénu, možností rychlé výměny adaptéru nebo dosahem teleskopického ramene.

Dieci kromě vysoce výkonných manipulátorů nabízí také malé teleskopické manipulátory, které tvoří přechod mezi standardními teleskopickými manipulátory a malými nakladači. Z prvně uvedené skupiny strojů přejímají teleskopické rameno, z druhé skupiny pak menší rozměry, a tudíž i značnou obratnost. Tyto stroje se proto hodí do živočišných provozů, kde je méně prostoru. Dieci v tomto segmentu také klade důraz na jednoduchost provedení, spolehlivost a snadnou údržbu. Z těchto manipulátorů je vynikající výhled zejména vzad, ale i vpřed díky tomu, že celý stroj je relativně malý.

Pro farmáře operující v omezeném prostoru

Až do nedávna byl nejmenším strojem z produkce Dieci model Mini Agri 26.6. Označení vypovídá o jeho velikosti a oboru nasazení. Čísla značí schopnost manipulátoru uzvednout 2,6 tuny do výšky 6 metrů. Prvenství mu dlouho nezůstalo a brány výrobního závodu nyní opouští nejmenší model s označením Dieci Mini Agri 20.4 Smart. Tento model projede ještě těsnějšími prostory a disponuje technologiemi z větších manipulátorů Dieci.

Nejmenší model uzvedne 2 tuny do výšky 4,35 metrů. Masivní rám vyrobený svařováním pomocí automatizovaných robotů zaručuje absolutní tuhost a bezpečnost i v těch nejnáročnějších podmínkách. Stroj je osazen tříválcovým motorem Kubota o výkonu 50 koní, který splňuje emisní normu Stage V za pomocí katalyzátoru výfukových plynů a filtru pevných částic. Díky tomu, že je motor umístěn vpravo mezi nápravami, nachází se čep uložení ramene výložníku více v zadní části stroje – to dovoluje vyšší zatížení stroje. Jednorychlostní hydrostatická převodovka zaručuje trakci a rychlost za všech podmínek bez nutnosti řazení. Pojezdová rychlost manipulátoru činí až 38 km/h. I tak malý manipulátor je vybaven Inching pedálem pro plazivou rychlost, díky čemuž je schopen využít maximální výkon motoru pro pracovní hydrauliku a vyvinout plnou zdvihací sílu. Není zapotřebí žádné intenzívní brzdění.

Dieci Mini Agri 20.4 Smart je určený především pro farmáře operující v omezeném prostoru či objektech, kam se větší stroje nedostanou – v českém zemědělství je takových staveb stále velké množství. Výška manipulátoru činí pouze 1,9 metrů, šířka 1,5 metrů a délka 3,5 metrů. Stroj tudíž projede dvoumetrovými vraty. Stejně jako větší manipulátory Dieci i tento model disponuje třemi režimy řízení – řízení pouze přední nápravy, obou náprav nebo tzv. krabí chod, kdy stroj jede šikmo – to stroji propůjčuje maximální obratnost vycházející z minimálního poloměru otáčení 3,08 metrů.

Navzdory svým malým rozměrům má stroj velkou komfortní kabinu s dobrým výhledem ven. Kabina je odhlučněna a uvnitř nalezneme nastavitelný volant, klimatizaci a sedadlo s mechanickým nebo vzduchovým odpružením. Proporcionální joystick však není připevněn k sedadlu. Kromě toho byla kompletně inovována přístrojová deska, aby bylo ovládání intuitivnější. Palubní počítač přehledně a v reálném čase zobrazuje všechny informace potřebné k obsluze. Velké okno nyní poskytuje 360° výhled ven a nové boční dveře zlepšují výhled do stran.

I Mini Agri 20.4 Smart využívá patentovaná řešení firmy Dieci. Nejznámějším patentem je hydraulický paralelogram v hlavní pístnici zdvihu, který eliminuje příčné tahy v hlavním rameni. Cílem je snížit počet mazacích míst a mechanické namáhání. Hydraulický paralelogram při zvedání neustále udržuje nářadí (paletizační vidle, lopatu) v rovnoběžné poloze s podložkou. Zvedací válec výložníku má důmyslný systém tlumení rázů. Odpružení se ovládá automaticky podle rychlosti a výšky. Ovládání ramene se provádí přes komfortní joystick.

Adaptéry a jejich rychlá výměna dělá teleskopický manipulátor všestranným strojem. Typů adaptérů, které Dieci nabízí je nespočet. Vysoce účinné hydraulické čerpadlo o výkonu 60 l/min poskytuje rychlé manévrování a výrazné zkrácení pracovní doby.
Dalším patentovaným řešením je nastavitelné protizávaží v zadní části stroje pro možnost pohodlného a jednoduchého nastavení polohy těžiště s ohledem na manipulaci s různě těžkým břemenem.

Navzdory kompaktním rozměrům je údržba stroje pohodlná. Nová konstrukce kapoty motoru umožňuje přístup k hydraulickým a mechanickým součástem stroje. Chladič lze pro snadnější přístup otočit o 90 stupňů.

Dieci Mini Agri 20.4 Smart

  • Maximální nosnost 2000 kg
  • Maximální výška zdvihu 4.35 m
  • Maximální výkon 37 kW (50 HP)
  • Autor článku: Milan Jedlička

Dieci Mini Agri 20.4 Smart

Nebo se koukněte na video z našeho seriálu

Mini Agri 20.4 Smart, nejmenší teleskopický manipulátor od Dieci
Mini Agri 20.4 Smart, nejmenší teleskopický manipulátor od Dieci
Mini Agri 20.4 Smart, nejmenší teleskopický manipulátor od Dieci
Mini Agri 20.4 Smart, nejmenší teleskopický manipulátor od Dieci
Mini Agri 20.4 Smart, nejmenší teleskopický manipulátor od Dieci
Mini Agri 20.4 Smart, nejmenší teleskopický manipulátor od Dieci
Mini Agri 20.4 Smart, nejmenší teleskopický manipulátor od Dieci
Mini Agri 20.4 Smart, nejmenší teleskopický manipulátor od Dieci
Mini Agri 20.4 Smart, nejmenší teleskopický manipulátor od Dieci

Mám zájem o Dieci Mini Agri 20.4 Smart

* povinné položky

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika