00 Kč

Lesnické nástavby Agrozet

Lesnické nástavby Agrozet10. ledna 2024

My v Agrozet České Budějovice a.s. se mimo jiné specializujeme také na výrobu lesnických nástaveb, ve které máme dlouholetou tradici. Dříve jsme nástavbami osazovali zejména traktory Zetor UŘ1. S příchodem značky John Deere jsme postupně začali osazovat i je, protože mají pro les nesporné výhody.

Jejich předností je spolehlivost, nenáročnost na údržbu a relativní jednoduchost základních modelů. Dále je to rámová konstrukce, která už sama o sobě zaručuje vysokou pevnost a tuhost, čímž umožňuje mnohem lépe a snadněji nástavbu nastrojit, než jak jsme zvyklí u klasické monoblokové konstrukce. 

Samotná nástavba pak není jen jakýsi „na koleni“ svařený rám, ale má svůj přesný postup a vývoj. Začíná precizním technickým výkresem, který se liší podle jednotlivých typů a modelových roků traktorů. Následně dochází k laserovému dělení materiálu na jednotlivé dílce, ohýbání, svařování a k žárovému zinkování. Poté se přistupuje k samotné montáži. Každá nástavba má své výrobní číslo a technické osvědčení. Nástavba je schválena státní zkušebnou a splňuje všechny normy. FOPS, ROPS, OPS (ochrana proti pádu tělesa na kabinu, při převrácení, proti vniknutí tělesa do kabiny), což je důležité zejména v poslední době, při financování lesních traktorů s využitím evropských dotací. 

V nabídce máme několik druhů nástaveb. Kompletní nebo částečná. Je to v podstatě skládačka. Kompletní nástavba se skládá z mnoha částí. Ochranný rám, síťování oken, pevný naviják, většinou dvoububnový Igland s dálkovým ovládáním, vysoký rampovač s rampovací lopatou, podkrytování podvozku, antikorová nádrž, lesní pneu, lesní disky s ochranou ventilků a ostatní doplňky, jakou jsou lanové zábrany, ochrana vzduchu, ochrana přední masky apod. V současné době je ale stále větší poptávka po částečných nástavbách. Tzn. např. pouze ochranný rám a tříbodový naviják pro využití na obcích, nebo ochranný rám a podkrytování pro pěstební činnost a mnoho dalších kombinací. Tyto nástavby jsou levnější, lehčí a variabilnější – traktor může být využit i při jiných úkolech třeba v komunální sféře. Naproti tomu stojí pak čistokrevný okovaný lesák, který má nejtěžší nástavbu se vším, co si zákazník diktuje. Dálkové ovládání, které umí nejen navíjet, ale i přidávat plyn nebo vypnout či nastartovat motor. Všechny nástavby jsou šity na míru přesně podle požadavků zákazníka. Samozřejmostí je i námi zabezpečený servis všech nástaveb. Ať už jsou na traktorech Zetor jako oblíbené UKT (univerzální kolový traktor) nebo na traktorech John Deere, které nám čím dál více ukazují, že jelen prostě do lesa patří.  Výroba lesnických nástaveb je důležitým odvětvím, které umožňuje optimalizovat práci v lese a zvýšit efektivitu lesnických prací. Spolehlivost, jednoduchost a variabilita nástaveb jsou klíčovými faktory, které zaručují vysokou kvalitu a spokojenost zákazníků.

Nástavba je vhodná pro většinu zemědělských traktorů, zejména na traktory John Deere, Zetor, Valtra, Steyr a jiné.

Nástavba se skládá: 

 • Čelní rampovač (nakladač) AlÖ (QUICKE)
 • Ochranný rám kabiny dle norem ISO 8083 a ISO 8084 (OPS, FOPS)
 • Ochranná vana – pozinkovaná
 • Nádrž nafta + močovina antikoro
 • Ochrana vzduchu
 • Přední ochranný rám
 • Lanové zábrany nad krytem motoru
 • Úprava nástupních schůdků
 • Vyztužení patky kol, ochrana vzduch. ventilků
 • Více plátnové pneumatiky vhodné do lesa / BKT, NOKIAN 

Naviják lze vybrat ze dvou typů: 

 • Naviják do třetího bodu / KRPAN nebo INGLAND
 • Pevný navijáku IGLAND umístěném na zadním štítu

Lesnická nástavba AGROZET

Lesnické nástavby Agrozet
Lesnické nástavby Agrozet
Lesnické nástavby Agrozet
Lesnické nástavby Agrozet
Lesnické nástavby Agrozet
Lesnické nástavby Agrozet
Lesnické nástavby Agrozet
Lesnické nástavby Agrozet

Chci poptat Lesnickou nástavbu

* povinné položky

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Veškeré kontakty ZDE

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika