00 Kč

Koncipované pro obrovskou výkonnost

Koncipované pro obrovskou výkonnost8. června 2023

IMPRESS s označením VC PRO je variabilní lis na válcové balíky kombinovaný s ovíječkou. Díky vysoké flexibilitě velikosti balíků od 0,9 m do 1,85 m je ideální volbou pro neustále se měnící požadavky na sklizeň.

Sběrací ústrojí široké 2,3 m nabízí mnoho výhod - rychlý sběr širokých řádků. Pět řad prstů sběrače je vedeno ve vodicích dráhách na obou stranách. Prsty jsou v místě dotyku s pozemkem po směru jízdy, což způsobuje, že nejsou poškozovány drny, nedochází k vymršťování nečistot a ke zbytečnému opotřebení prstů. Garance čisté sklizně. Dvě pohyblivá ramena umožňují úplnou volnost pohybu sběracího ústrojí. Příčný výkyv sběrače 120 mm pro dokonalé kopírování nerovností. Odlehčený sběrač s vynikajícím podélným i příčným vedením. Díky výškově nastavitelným kopírovacím kolům 16 x 6,5-8 je průjezd zatáčkami obzvlášť šetrný vůči povrchu terénu.

Horní tok materiálu nabízí mnoho pozitivních výhod - Liftup s tangenciálním tokem píce do lisovací komory. Dlouhý dopravní kanál zajišťuje rovnoměrné plnění komory. Stálá for- ma balíku i při vícenásobné manipulaci. Tangenciální vedení sklízeného materiálu pro jistý start lisování balíku. Dva páry (horní a dolní) agresivních startovacích válců. Stabilní vkládací rotor je s průměrem 650 mm. Jistý start lisování balíku v každé situaci. IMPRESS zpracuje každý materiál - krátký, dlouhý, suchý, zavadlý, seno, slámu nebo senáž.

Pöttinger, světová jednička v segmentu samosběracích vozů, přenáší své zkušenosti i do konstrukce lisů na válcové balíky. Krátká řezanka usnadňuje manipulaci s balíkem při následném krmení nebo podestýlce. Jedinečné řešení s mnoha výhodami. Originální výsuvný nosník nožů Flexcut je vybavený 32 noži Twinblade s oboustranným ostřím. Rozteč nožů 36 mm po celé šířce rotoru. Impress nabízí stranově výsuvný nosník nožů Easy Move. Toto řešení nabízí maximální pracovní bezpečnost a celkový komfort obsluhy. Výměnu nožů lze provádět ve vzpřímené poloze těla mimo prostor lisovací komory. Čím vyšší je počet nožů, tím důležitější je snadná údržba. Elegantní a pohodlné řešení výměny nožů u lisů IMPRESS. Nonstop jištění každého nože. Variabilní mechanické řazení skupin nožů pro flexibilní využití. Twin Blade s otočným ostřím - dvojnásobná životnost a provozní připravenost. Unikátní konstrukce řezacího ústrojí lisů. Na přání lze Impress vybavit vázáním do sítě i do fólie. Změnu vázání lze provést za krátkou dobu. Jednotka vázání spolehlivě umožňuje zavedení filmu fólie do lisovací komory.

IMPRESS VC Pro zahrnuje přirozeně také požadavek na vysokou výkonnost. Ramena fólie ovíječky se spodním uložením - jedinečný technický koncept pro vysokou výkonnost a snadnou manipulaci s rolí fólie při výměně (nízká výška ramen stroje). Pro ovinutí slouží dvě ramena s otáčkami 36 ot/min. Snadné nastavení překrytí fólie od 50 do 70 procent. Přesun balíku z lisu na stůl ovíječky je zajištěný lineárně pohyblivou přenosovou jednotkou. Výměna rolí fólie je rychlá a snadná i díky hydraulicky sklopným zásobníkům rolí (v počtu 2x6), které jsou umístěné v chráněném prostoru bez možnosti znečištění. Stroj je navíc vybavený i systémem kontroly poškození fólie. Na ovíječce je integrovaný sklopitelný odkladač balíků s tlumičem (volitelná výbava), který umožňuje odkládání balíku také na rovnou plochu. Technologická spolehlivost sklizně se zvýšenou ochranou fólie i samotných balíků. Všechny funkce jsou pohodlně ovládané přehledným panelem z kabiny traktoru.

Ing. Zdeněk Bílý, Pöttinger

Lisy Pöttinger

Nebo se koukněte na video z našeho seriálu:

Koncipované pro obrovskou výkonnost
Koncipované pro obrovskou výkonnost
Koncipované pro obrovskou výkonnost
© PÖTTINGER Landtechnik GmbH
© PÖTTINGER Landtechnik GmbH

Chci poptat Pöttinger

* povinné položky

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika