Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
00 Kč

Joystick CommandPRO16. května 2018

Nový způsob ovládání pro „VELKÉ“ traktory John Deere řady 6R

John Deere představil nové ovládání, které je dostupné pro traktory 6230R a 6250R. Jedná se o multifunkční páku – joystick CommandPRO a s pravděpodobností hraničící s jistotou můžeme očekávat, že se tato ovládací páka začne objevovat i v dalších modelech. (Tato páka pod stejným názvem byla uvedena do mlátiček S700.)

CommandPRO slouží k ovládání rychlosti a směru jízdy, tempomatů, rychlosti akcelerace a kromě toho všeho má ještě 11 tlačítek (žlutě označené kolíbkové, zeleně jednotlivá tlačítka), která lze libovolně konfigurovat pro různé funkce traktoru i nářadí.

Nastavování probíhá v CommandCenter 4600 a jak jsou již uživatelé zvyklí, je jednoduché. Přitom lze využít tovární nebo vlastní nastavení. Tyto konfigurace lze ukládat a posléze vyvolat... například pro jednotlivá nářadí a jiné.

Směr – reverzaci lze buď ovládat klasicky vlevo pod volantem nebo přímo pomocí CommandPRO současným přidržením tlačítka a pohnutím pákou požadovaným směrem. „Přemáčknutím“ přes doraz  vpřed traktor zrychlí na požadovanou maximální rychlost (páku není nutné v této poloze držet). Obdobně přetažením přes doraz vzad traktor zastaví. Vymáčknutí páky vlevo a tažení požadovaným směrem (vpřed nebo vzad) funguje stejně, ale s tím rozdílem, že se jedná o pomalé popojíždění – například při zapřahání nářadí. Stejná dráha páky je pro rozsah 0 až 2 km/h = vysoká citlivost. „Vymáčknutí“ páky doprava aktivuje zvolený tempomat. Pomocí kolečka na páce lze měnit nastavené tempomaty i maximální rychlost. Z čelní strany jsou 3 oranžová tlačítka. První dvě slouží k přepínání tempomatu 1 a 2 a třetí oranžové tlačítko slouží k nastavení průběhu akcelerace a decelarace.

Vyjímečnou věcí je souběh ovládání jízdy pomocí CommandPRO i pedálem najednou. Ve chvíli, kdy obsluha šlápne na pedál pojezdu (plynu), se ovládání automaticky přepne na pedál a obráceně. Není potřeba nic složitě nastavovat, ovládání se přepne samo. Tato nová strategie ovládání zahrnuje také funkci ActiveZero = aktivní nula, to znamená, že při nastavené nulové rychlosti traktor stojí i ve svahu s nákladem, aniž by bylo potřeba brzdit.

Tabulka hodnot z JD Link naměřených na testu v Jihlávce ZDE

Ing. Jan Dovol Ph.D.

 

John Deere 6250R Demo.

Vyzkoušejte si jedinečné ovládání multifunkční páky CommandPro s traktorem John Deere 6250R. Kontaktujte svého obchodního zástupce Agrozet a domluvte si zapůjčení 6250R.

Domluvte si zapůjčení 6250R

Dejte nový rozměr Vašemu vozovému parku s novým řízením CommandPro.

 

 

 

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více něž 50-ti letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Telefon eshop: +420 389 012 238
Email: eshop@agrozet.cz

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika