00 Kč

Joystick CommandPRO16. května 2018

Nový způsob ovládání pro „VELKÉ“ traktory John Deere řady 6R

John Deere představil nové ovládání, které je dostupné pro traktory 6230R a 6250R. Jedná se o multifunkční páku – joystick CommandPRO a s pravděpodobností hraničící s jistotou můžeme očekávat, že se tato ovládací páka začne objevovat i v dalších modelech. (Tato páka pod stejným názvem byla uvedena do mlátiček S700.)

CommandPRO slouží k ovládání rychlosti a směru jízdy, tempomatů, rychlosti akcelerace a kromě toho všeho má ještě 11 tlačítek (žlutě označené kolíbkové, zeleně jednotlivá tlačítka), která lze libovolně konfigurovat pro různé funkce traktoru i nářadí.

Nastavování probíhá v CommandCenter 4600 a jak jsou již uživatelé zvyklí, je jednoduché. Přitom lze využít tovární nebo vlastní nastavení. Tyto konfigurace lze ukládat a posléze vyvolat... například pro jednotlivá nářadí a jiné.

Směr – reverzaci lze buď ovládat klasicky vlevo pod volantem nebo přímo pomocí CommandPRO současným přidržením tlačítka a pohnutím pákou požadovaným směrem. „Přemáčknutím“ přes doraz  vpřed traktor zrychlí na požadovanou maximální rychlost (páku není nutné v této poloze držet). Obdobně přetažením přes doraz vzad traktor zastaví. Vymáčknutí páky vlevo a tažení požadovaným směrem (vpřed nebo vzad) funguje stejně, ale s tím rozdílem, že se jedná o pomalé popojíždění – například při zapřahání nářadí. Stejná dráha páky je pro rozsah 0 až 2 km/h = vysoká citlivost. „Vymáčknutí“ páky doprava aktivuje zvolený tempomat. Pomocí kolečka na páce lze měnit nastavené tempomaty i maximální rychlost. Z čelní strany jsou 3 oranžová tlačítka. První dvě slouží k přepínání tempomatu 1 a 2 a třetí oranžové tlačítko slouží k nastavení průběhu akcelerace a decelarace.

Vyjímečnou věcí je souběh ovládání jízdy pomocí CommandPRO i pedálem najednou. Ve chvíli, kdy obsluha šlápne na pedál pojezdu (plynu), se ovládání automaticky přepne na pedál a obráceně. Není potřeba nic složitě nastavovat, ovládání se přepne samo. Tato nová strategie ovládání zahrnuje také funkci ActiveZero = aktivní nula, to znamená, že při nastavené nulové rychlosti traktor stojí i ve svahu s nákladem, aniž by bylo potřeba brzdit.

Tabulka hodnot z JD Link naměřených na testu v Jihlávce ZDE

Ing. Jan Dovol Ph.D.

 

John Deere 6250R Demo.

Vyzkoušejte si jedinečné ovládání multifunkční páky CommandPro s traktorem John Deere 6250R. Kontaktujte svého obchodního zástupce Agrozet a domluvte si zapůjčení 6250R.

Domluvte si zapůjčení 6250R

Dejte nový rozměr Vašemu vozovému parku s novým řízením CommandPro.

 

 

 

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Veškeré kontakty ZDE

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika