00 Kč

DSC_0089

IMPRESS 155 VC PRO1. října 2018

Již při představení nového lisu Impress firmy Pöttinger jsme tušili, že je celý koncept připravován na kombinaci s ovíječkou balíků.

Když v této sezoně kombinace dorazila do České republiky bylo jasné, že se čekat vyplatilo. Celý komplet není jenom opsáním něčeho existujícího, ale jedná se o originální konstrukci.

Projděme si však kompletní cestu materiálu od sběrače po vyskladňovací rampu. Základem je kvalitní sběrač a tady je na čem stavět vždyť pick up senážních vozů Pöttinger je opravdu vynikají a  praxí vyzkoušený. Příčné kopírování v rozmezí 12cm a výkyvná kopírovací kolečka zabezpečí konstantní vzdálenost prstů od země bez ztrátovosti materiálu na nerovných pozemcích. Prsty sběrače jsou řízené tj. i při nízkých otáčkách je hmota podána dál bez jevu protahování skrz opásání.

Nyní již hmotu zachytí extrémně výkonný rotor Lift-up s nekonvenčním otáčením směrem nahoru k řezacím nožům. Tok materiálu je naprosto plynulý a nemusí měnit směr, proto je dokonalý tvar balíku, bez vibrací s vysokou výkonností. Prsty rotoru mají tloušťku 10 mm a jsou uspořádány do V-tvaru

Nosník nožů s umístěním nad rotorem je ojedinělý a přitom přináší velké množství kladů.  Počínaje čistotou nosníku bez odrolu, velkým počet nožů (32ks), vynikajícím přístupem k otočení, výměně nebo řazení počtu nožů a nonstop jištěním každého nože konče. Horní hydraulicky odklopné dno je významným prvkem pomáhajícím při ucpání vkládání.

Aby hmota udržela tempo je hned za řezáním převzata dvěma agresivními válci, které se postarají o hladké založení jádra balíku. Tvar a tvrdost zaručí tři široké nekonečné pásy.

Nyní již přichází na řadu ovíječka a s tou se automaticky mění i náprava lisu na tandemovou přinášející výhodu stability a optimálního rozložení váhy v jednotlivých fázích tvorby balíku a ovíjení. Ta je důležitá i při různých variantách odkládání balíků. Ty můžeme odkládat samostatně a to i za jízdy nebo je můžeme soustředit a odkládat po dvou kusech na jedno místo. Předání balíku z komory do ovíjecího stolu probíhá přes podávací stůl pro vysokou stabilitu a jistotu předávky. Ovíjení provede dvouramenný systém s jednoduše nastavitelným napínáním folie 50 nebo 70%. Dostatečnou zásobu folie zabezpečí hydraulicky sklopné zásobníky a kapacitou 2x6ks.

Máte zájem o Impress 155 VC PRO?

Pošlete nám poptávku

Viktor Ludvík

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika