00 Kč

HIT V 11100 - nový obraceč nejvyšší třídy

HIT V 11100 - nový obraceč nejvyšší třídy31. května 2023

S deseti rotorovým neseným obracečem splňuje specialista na sklizeň pícnin Pöttinger požadavky na efektivní a hospodárné zemědělství. S průměrem rotorů 1,42 m a pracovním záběrem 10,70 m (DIN) kombinuje HIT V 11100 vynikající kvalitu obracení s maximální výkonností. HIT V 11100 je na přepravu nenápadně malý, ale při práci je naopak velký. V plné míře ukazuje svá technická vylepšení.

Díky krátkému tříbodovému závěsu je těžiště stroje posunuto velmi blízko k traktoru. Kompaktní konstrukce všech nesených obracečů Pöttinger zajišťuje mj. bezproblémové použití na svazích i na souvratích a bezpečnou přepravu po silnici. Při odstavení je HIT V 11100 opravdovým hitem, protože zabírá velmi málo místa. Čelní ochranné kryty slouží i pro přídavnou stabilitu stroje. Příhradová konstrukce vyztužuje šroubované tvarové trubky hlavního rámu. Tím se zvyšuje odolnost a životnost celého obraceče. Závěs nesených obracečů Pöttinger HIT V 11100 je navržený ve výkyvném provedení. Nový HIT V 11100 je vybavený vodící dráhou v kombinaci s lineárním vedením a dvěma tlumicími vzpěrami (základní výbava). Ty zajišťují nejlepší centrování obraceče na obou stranách. Vysoká středící síla hydraulických válců zajišťuje hladký chod deseti rotorů bez bočního výkyvu. Předpětí válců také zabraňuje narážení při práci v kopcovitém terénu. Dusíkový akumulátor absorbuje horizontální pohyby každého hydraulického válce a přídavný pryžový tlumič tlumí nárazy. Při zvedání stroje na souvrati se obraceč nejprve částečně vykyvne (lineární vedení v drážkovém otvoru). V důsledku toho se dva hydraulické centrovací válce závěsu zasunou až do dorazové pozice. Obraceč plynule klouže do středové polohy. Při zvedání rotorů z pracovní polohy jsou rotory nejprve přestavěny do vodorovné polohy a následně zvednuty. Tím dochází k zapichování prstů obraceče do půdy a předchází- me znečištění píce.

Pöttinger HIT V 11100 je v parkovací poloze pouze 3,40 m vysoký a 2,99 m široký. Nízké těžiště nabízí maximální bezpečnosti při dopravě na pozemních komunikacích: V přepravní poloze jsou dva vněj- ší rotory na každé straně otočený o 180°. Na přání je k dispozici elektrický přepravní zámek. Výstražné tabulky s osvětlením jsou v základní výbavě stroje.
Srdcem je stejně jako u všech obracečů HIT V 11100 inovativní koncept rotorů Dynatech. Průměr rotorů je ideální - 1,42 m. Šest zakřivených ramen prstů úhledně za- chytí píci a poskytuje perfektní profil rozhozu díky vhodnému úhlu. Vynikající pro vedení prstů rotorů je čelní kopírovací kolečko Multitast, které je připevněné na závěsu v blízkosti prstů. Čelní kopírovací kolečko vždy správně nastaví pracovní výšku prstů. Optimální vzdálenost mezi prsty a zemí zůstává stejná: Výsledkem je čistá píce a ochrana porostu.

Ing. Zdeněk Bílý A. Pöttinger, spol. s r. o.

Obraceče Pöttinger

Nebo se koukněte na video z našeho seriálu:

HIT V 11100 - nový obraceč nejvyšší třídy
HIT V 11100 - nový obraceč nejvyšší třídy

Chci poptat Pöttinger

* povinné položky

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika