Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
00 Kč

Fliegl VFW 18000 Tandem Fox10. července 2018

Poprvé vyzkoušen v Agro Podlesí v rámci Agrozet Demo Tour 2018.

Velkým tématem budoucnosti bude aplikace kejdy a digestátu na pole a louky. Dá se předpokládat legislativní zásah unie, kterým bude zcela zakázána aplikace volným rozmetáním a půjde ruku v ruce s tlakem na dodržování dávky, aby nedocházelo k předávkování a samozřejmě důraz na správné zapravení do země.

Již v předstihu je díky globálnímu pokrytí trhu výrobce Fliegl a i náš předváděcí stroj tomuto trendu uzpůsoben. Modulárně je možné si nakonfigurovat výbavu přesně podle potřeb a podmínek jednotlivých podniků. Počínaje od varianty vývěvového nebo čerpadlového systému po nožové hlavy pro rozmělnění tuhých zbytků. Je možná i volba způsobu promíchávání, aby se netvořili usazeniny na dně cisterny.

Veliký důraz je směřován k rozdělovacímu ústrojí, abychom mohli bez problémů provádět aplikace jak husté tak řídké kejdy nebo digestátu. Jedinečným řešením se ukázalo využití šnekových rozdělovačů, které napomáhají rovnoměrnému dopravení hustých zbytků do krajních sekcí. S tím souvisí velice krátká dopravní cesta hadicemi k zapravovacím nožovým botkám, která zamezí ucpávání a zaručuje rovnoměrnost aplikace.

Samostatnou stránkou je využití senzoriky počínaje průtokovým senzorem, jehož pomocí dodržíme přesnou litrovou dávku materiálu, u kterého známe jak chemické složení tak obsah sušiny, popřípadě lze doplnit technologií Manure senzing* a rázem máme k dispozici pojízdnou laboratoř s okamžitými průběžnými hodnotami, potřebnými k variabilně ovládané dávce přesné aplikace předem specifikované potřeby.

Samozřejmostí je propojení jednotlivých systémů a i traktoru pomocí sběrnice ISO-BUS.

Zajímavostí našeho stroje je absolutní snaha o snížení tlaku na půdu. Výrobce osadil přední tandemová kola nejvyšší možné šířky a kola zadní kvůli nutnosti natáčení pneumatikami užšími, ale za to většího průměru, aby rozložení styčné plochy bylo co největší a rovnoměrné mezi předními a zadními koly.

Firma Fliegl je připravena na nové výzvy a MY JSME FLIEGL.

*tento systém je v testovací režimu

Viktor Ludvík

Domluvte si zapůjčení Fliegl VFW 18000 Tandem Fox.

Pošlete nám poptávku

 

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více něž 50-ti letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Telefon eshop: +420 389 012 238
Email: eshop@agrozet.cz

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika

Aktuální akce