00 Kč

Continental TractorMaster

Continental TractorMaster1. října 2021

Správná volba jak pro náročné polní práce, tak pro transporty po silnici.

Společnost Continental zahájila v roce 2017 opětovně výrobu prémiových zemědělských plášťů ve zcela novém výrobním závodě v Portugalsku. Výrobní závod je vybaven nejmodernějšími technologiemi a výrobním zařízením, které umožňují precizní výrobu plášťů. Za zmínku stojí přesné  a rovnoměrné kladení běhounu tzv. orbitreadovou metodou, která zajistí maximální ovalitu pláště mající přímý vliv na komfortní jízdu bez vibrací.

V září roku 2017 byly představeny první dva dezény nesoucí označení Tractor 70 a Tractor 85. Jak již název napovídá, za tímto označením se skrývají profilové řady 70 % a 85 % série. Společným znakem plášťů Continental je patentovaná N.flex technologie. Jde o použití speciálního nylonu, který vyniká zvýšenou elasticitou. Proti standardnímu nylonovému vláknu má tento nový nylon větší spirálovitost, která zajišťuje v kritických momentech větší pružnost kostry. Kostra s použitím takového materiálu je robustnější a je schopna absorbovat více energie nárazu. Zákazník tak může očekávat menší riziko poškození kostry pláště. Druhým společným znakem těchto novinek je patka – základní a podstatná část zemědělského pláště. Patní jádro je vinuto z jednoho kusu lana. Patka je tak více kompaktní a spolu s novým tvarem patního jádra umožnuje snadnější obutí na ráfek. Patní jádro a zejména dosedací oblast patky jsou proti minulosti zesíleny. I s přihlédnutím k neustále rostoucím vahám a výkonům traktorů dbali konstruktéři na to, aby právě tato oblast plnila stoprocentně svoji funkci po celou dobu životnosti pláště.

Aktuální novinkou navazující na stávající 70 % a 85 % profilové řady je dezén TractorMaster. Tato dezénová řada bude obsahovat nejen 65% profilové řady traktorových plášťů, ale během několika málo měsíců budou pod tuto řadu zařazeny i rozměry pro nejvyšší výkonové třídy s jinými profilovými čísly (např. rozměry 600 / 70 R30; 710 / 70 R42; 710 / 75 R42 nebo 650 / 85 R38). Jak již název článku avizuje, půjde o produkt určený pro vyšší výkonové třídy traktorů, který bude korespondovat se současným trendem – ještě před 15-ti lety byl brán traktor jako nástroj vyrobený pro obdělávání pole. Současný trend je ale takový, že se traktory přesunuly z pole i na silnici. Velká část traktorů je dokonce provozována zejména v silničním provozu. Důvodů, proč se z traktorů staly v posledních letech transportní mechanismy, je více. Jedním z nich je rostoucí výkon a rychlost traktorů. Dlouhodobý provoz po silnici není bohužel vždy ke standardním zemědělským dezénům přátelský. Zejména trpí přední obutí, kde dochází často k nepravidelnému sjíždění dezénu (tzv.vrtulový efekt) nebo se jako první začne zpravidla sjíždět pravé přední kolo apod. Často jsou tyto jevy spojeny i s nesprávným dotížením stroje nebo stavem a nastavením přední nápravy (čepy, geometrie).

Ke všem výše uvedeným faktům bylo přihlédnuto již při modelaci nového dezénu, kdy vývojáři použili novinku v podobě tzv. D.fine technologie. Tato technologie zajistila dezénu TractorMaster proti standardním dezénům několik zásadních změn. Pro dezén je charakteristický mírný úklon záběrového zubu, který zajistí plynulejší odvalování pláště. TractorMaster na první pohled upoutá svou masivností - kontaktní plocha v porovnání s jinými prémiovými produkty narostla až o 5%. Zejména rozměry pro přední nápravy upoutají i vyšší výškou záběrového zubu. V neposlední řadě, k lepšímu komfortu při jízdě na silnici pak přispívá vysoký překryv záběrových zubů ve středové části dezénu.

Již při prvním setkání s dezénem TractorMaster je zákazníkovi jasné, že za své peníze dostává opravdu robustní plášť. Porovnáme-li vstupní náklady a očekávanou životnost tohoto dezénu, bezpochyby můžeme směle říci, že tento dezén má ambici stát se etalonem trhu v 65 % řadě.

Ing. Tomáš Jurtík 

Vše, co Vás o pneumatikách Continental zajímalo, najdete v našem seriálu Agrozet od A do Zet

Pneumatiky Continental

Continental TractorMaster
Continental TractorMaster
Continental TractorMaster

Chci poptat Continental

* povinné položky

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika