00 Kč

Čelně nesené NOVACAT ALPHA MOTION7. června 2018

Jedinečné kopírování nerovností s Alpha Motion, která se osvědčuje jako ideální žací lišta do náročnějšího terénu.

Technika čelně nesených diskových žacích strojů ALPHA MOTION se zakládá na propracované kinematice aktivního nosného rámu. Základním principem závěsu je snaha o zachování konstantního přítlaku na žací lištu bez ohledu na změnu její polohy v rozsahu +/- 250 mm.

Sečení bez omezení

Na nerovnosti terénu nereaguje pouze vlastní žací lišta, jak je to obvyklé u většiny systémů, nýbrž i nosný rám. Při kopírování nerovností se pohybuje celá lišta společně s aktivním nosným rámem!

Ultimativní aktivní závěs

Tento žací stroj lze agregovat s každým traktorem s výkonem 60 až 360 koní, a to nezávisle na jeho velikosti, typu nebo konstrukci. Rozdíly v typu zdvihacího mechanismu nemají na vedení soupravy čelního žacího stroje žádný vliv. Díky promyšlené geometrii nástavbového modulu se těžiště nachází při všech pracovních polohách co nejblíže u traktoru.

Jedinečné kopírování nerovností pro ochranu žací lišty a sklizeň čistého krmiva. Do nástavbového modulu ALPHA MOTION jsou integrovány dvě dostatečně dimenzované pružiny. Tyto pružiny garantují rovnoměrné odlehčení žací lišty v rozmezí 500 mm! Jedná se o jednoduché, a přesto velmi účinné odlehčení, které je použitelné za všech pracovních podmínek. Celá žací lišta je tím pádem při povrchových vyvýšeninách nadzvednuta, při klesání spuštěna níže.

Výhody koncepce ALPHA MOTION

  • Výškové rozmezí až +/- 250 mm (celkem 500 mm) při účinném, ale konstantním odlehčení.
  • Přizpůsobení sklonu povrchu, a to stoupajícímu do +12° a klesajícímu do -9°, což podstatně snižuje nebezpečí zapichování. Vysoká šetrnost vůči stroji i drnům porostu.
  • Dosažitelné vyšší pracovní rychlosti – rychlá reakce žací lišty na nerovnost.
  • Světlost je 350 mm v přepravní poloze i na úvratích.
  • Díky neobvyklému designu je umožněn dokonalý výhled na žací plochu.
  • Žací těleso se pohybuje téměř vertikálně, což způsobuje pouze malé posuvy kloubové hřídele a podstatně nižší dynamické zatížení.

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika