00 Kč

Jednoúčelové rozmetadlo Fliegl ADS 12025. dubna 2018

Dne 13.4.2018 jsme ve Velkém Boru úspěšně předali první rozmetadlo Fliegl ADS 120 na Prachaticku.

Název sice napovídá, že se řadí do kategorie jednoúčelových strojů, ale při bližším pohledu zjistíme, že to není tak docela pravda. Zadní rozmetací ústrojí lze bez problému v několika minutách odpojit a na jeho místo připojit klasické čelo. Z rozmetadla se tak stává plnohodnotný vůz, kterým lze přepravovat prakticky cokoli.

Tato variabilita je možná zejména díky speciálnímu systému vyprazdňování pomocí výtlačného čela. Pokud by totiž byly použity řetězové podlahové dopravníky, tak by nebylo možné přepravovat a vyprazdňovat např. obilí a sklápěcí nástavba zase nemůže pracovat jako rozmetadlo. Tento systém splňuje obojí. Stírací lišty dokonale odstraňují všechen materiál z podlahy a boků, takže odpadá zdlouhavé čistění po práci, jako je tomu u řetězového dopravníku. Nehrozí ani vytahování dopravních řetězů během práce, či jejich přetržení nebo přeskakování ve svahu. Systém je i mnohem méně náročný na spotřebu oleje než např. sklápěcí nástavba a díky patentovanému systému posuvné podlahy v kombinaci s výtlačným čelem je na boky rozmetadla vyvíjen mnohem menší tlak. Rozmetací systém dvou vertikálních rotorů mnohem lépe drobí rozmetaný materiál a zanechává za sebou precizně rozmělněnou vrstvu. Lze ho tak s úspěchem použít i na hnojení trvalých travních porostů bez možnosti zaorání. Dodatečně může být stroj osazen ještě speciálním čelem rotorů, které tvoří pouze úzkou rozmetací mezeru a lze tak rozmetat i vápenec, kaly apod. Tento stroj spojuje v sobě nejen výhody jednoúčelových mašin, jako je posunutá náprava dozadu, velká kola pro dobrou újezdnost v terénu apod., ale díky řadě patentovaných systémů je možné z něj udělat víceúčelový a využívat jej po celý rok.

Při předávání byl agregován s traktorem JD 6215R, jehož výkon je více než dostatečný. Rozmetal chlévskou mrvu na pozemku, kde po zaorání bude naseta kukuřice. Zákazník si chválil zejména kvalitu práce a výkon stroje. Podle jeho odhadu se nyní doba, po kterou se vždy rozmetal hnůj klasickým způsobem zmenšila 3–4krát. Během roku majitel plánuje využít stroj pro přepravu kukuřice a jiných sypkých materiálů včetně obilí, kde po instalaci šneku na výsypné okénko zadního čela, bude stroj schopen dopravovat obilí od sklízecí mlátičky přímo do sila.

Petr Novák

 

 

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika