00 Kč

Představení nového Agri Plus

Představení nového Agri Plus5. února 2019

Představení nového Agri Plus jsme minule začali od hi-tec kabiny, nicméně dobrý stroj dělají všechny části, a ne vždy je dobré měnit za každou cenu osvědčené komponenty. Tentokrát se budeme věnovat těm co to nepotřebují.

Zásadním tématem jsou pohony -  převodovka a nápravy. Již v předchozí generaci EVO II se objevila nová převodovka VS (Variabilní Systém). Bližší znalostí světa výrobců komponent pro manipulační techniku se dostaneme k obchodnímu názvu firmy Spicer „318“. Právě pod tímto názvem se již začíná objevovat u jiných výrobců manipulátorů. Byla to však spolupráce s Dieci kde proběhlo testování a prvních pár let skutečného pracovního nasazení. Předpoklad a přání tvůrců byla úspora paliva a hlavně maximální síla a to i s ohledem na požadavek pojezdové rychlosti 40km/hod. 

Pošlete nám poptávku

Geniálně jednoduchá myšlenka. 

Konstruktéři použili dva hydromotory a nastavili jejich přepínání mezi sebou. První hydromotor je variabilní a má na starosti silový rozsah od 0 do 12km/hod. Nad tuto mez dojde k přepnutí na druhý hydromotor, který je již fixně naklonění a postará se o maximální pojezdovou rychlost. 

Předpoklady se naplnily do té míry, že v silovém rozsahu se manipulátor přibližuje sklonem k prokluzu kol mechanickou převodovkou a přitom si zachová plynulost a jemnost hydrostatu. Při dopravě je výrazně snížena spotřeba paliva (až 20%) oproti konvenčním systémům. K výsledku krom konstrukce přispělo i plně elektronické řízení komponent převodovky, umožňující obsluze měnit módy podle druhu práce a podmínek. 

Řízení náprav

Nápravy jsou jedním z konstrukčně nejdéle sloužících komponent u Dieci – a proč vlastně měnit co je osvědčené a plně funkční. Přední i zadní náprava je osazená brzdami a 45% samosvorným diferenciálem. Seřízení rovinnosti řízení přední a zadní nápravy je doplněno o automatiku srovnání naprav. 

Viktor Ludvík

Představení nového Agri Plus
Představení nového Agri Plus
Představení nového Agri Plus

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více než 60letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Email centrála: info@agrozet.cz
Email e-shop: eshop@agrozet.cz
Kompletní kontakty

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
370 04 České Budějovice
Česká republika