Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
00 Kč

Benzínová sekačka Honda HRX 537 VY

Benzínová sekačka Honda HRX 537-17%
Benzínová sekačka Honda HRX 537Benzínová sekačka Honda HRX 537 VYEA_2Benzínová sekačka Honda HRX 537 VYEA_3Benzínová sekačka Honda HRX 537 VYEA_4Benzínová sekačka Honda HRX 537 VYEA_5Benzínová sekačka Honda HRX 537 VYEA_6
Značka:
Honda
Obchodní číslo:
0002215
Výkon:
6.5
Rozměry D x Š x V:
1770 x 585 x 1015
Záběr:
53

Kontaktní osobaLÍKAŘ Ondřej

-17%30 990 Kč25 990 Kč
skladem21 479,34 Kč bez DPH

Popis

Motorová sekačka Honda HRX 537 VY

 

Versamow Integrovaný mulčovací systém

 

Pro dokonalý výsledek skutečného mulčování musí být usečená travní stébla co nejmenších rozměrů. Snadněji tak propadávají travním porostem a dostávají se lépe k půdě a kořínkům travního porostu. Nehrozí tak vznik travních chuchvalců a hrudek. Během mulčování je nutné pečlivě sledovat hustotu a výšku sekaného trávníku, protože nadměrné množství travní „drtě“ může na trávníku místy způsobit tzv. dušení trávníku (vznikají potom na trávníku žlutá míst).

 

Výzkumné a vývojové centrum Honda pro dosažení dokonalého trávníku vyvinulo a patentovalo dvě technologie. První z nich se nazývá TwinBlade. Jedná se o použití dvou žacích nožů současně navzájem odsazených namísto jednoho nože, které zaručí dvojnásobné přeseknutí travního stébla a tím co nejmenších travních částeček. Druhou z nich je Versamow – integrovaný variabilní mulčovací systém. Jedná se o přívěru komínku výhozu trávy do sběrného koše s možností postupného přivírání či otevírání.

 

Lze tak velmi citlivě regulovat množství trávy, kterou si přejeme sebrat do sběrného koše a kterou necháme ležet. Takže pokud je Váš trávník přerostlý z důvodu, že jste neměli čas jej posekat dříve, stačí přívěru zcela otevřít a 100% trávy poputuje do sběrného koše.

 

Podvozek sekačky z materiálu Polystrong / Xenoy

 

Podvozky sekaček řady HRX jsou natolik pevné a odolné, že bez problému udrží i hmotnost osobního automobilu Honda CR-V. Jedná se o jednu z posledních vývojových technologií sekaček Honda, která se může pochlubit mnoha přednostmi:

 • Tento materiál svou tvárností umožňuje citlivě vytvarovat jako monoblok celý podvozek sekačky plynulých tvarů a křivek tak, aby se minimalizovala turbulentní proudění vzduchu v zájmu zlepšení kvality sběru trávy a maximálního snížení hlučnosti.
 • Podvozek je lehčí než podvozek odlitý z hliníku či vylisován z ocelového plechu.
 • Podvozek nekoroduje a Honda poskytuje na podvozek doživotní záruku.
 • Díky povrchové úpravě je nižší ulpívání trávy na povrchu ve srovnání s ocelovým a slitinovým a tím se zlepšuje celkový výkon sekačky.
 

Roto-stop disková třecí spojka nože

 

Roto-stop je jedním z mnoha patentů Honda. Pracuje na principu diskové třecí spojky a umožňuje zapnout či vypnout rotaci žacího nože, aniž by bylo nutné vypínat motor. Funguje také jako bezpečnostní brzda během vyprazdňování sběrného koše, při odklízení případných překážek z trávníku během sekáni a při přejezdu sekačky po nezpevněných nebo štěrkových plochách za pomoci vlastního pojezdu. Bezpodmínečná bezpečnost sekaček je pro Hondu prvořadým úkolem. Systém Honda Roto-stop je unikátním představitelem budoucnosti v zahradní technice, které bezpečně zajišťují zastavení rotace nože (dokonce i po desetiletém používání) za méně než 2 vteřiny.

 

SMART Drive

 

SMART Drive systém ovládání je dalším z patentovaných řešení Honda. Jedná se o důmyslnou kombinaci poslední verze pojezdové převodovky a ergonomického ovládáni. Systém je primárně konstruován tak, aby uživatel měl možnost pomocí prstů pohodlně a plynule ovládat rychlost jízdy a umožnit tak bezpečnější a přesnější rychlost sekání kolem stromů, plotů, zídek a květinových záhonů. Znamená to také konec poškození trávníku díky manévrování v místech, kde je nutné rychlost jízdy snížit. Ve srovnání se standartními mechanickými sekačkovými převodovkami se u sekaček řady HRX jedná o bezkontaktní, kuželovou hydrodynamickou převodovku v olejové lázni, kde velmi jednoduchým způsobem ovládání rychlosti jízdy dochází k vymezování olejové vrstvy mezi hnacím a hnaným převodovým kuželem. Plynule se tak mění rychlost unášení hnané nápravy a tím i plynulá změna rychlosti jízdy bez nepříjemných skoků a cukání. Díky tomu, že se kuželové povrchy navzájem nedotýkají, nedochází ke tření a následnému opotřebení povrchů, což má za následek dlouhou životnost převodovky. Všechny naše převodovky jsou vyrobeny z hliníkové slitiny, proto jsou odolné vůči nárazům a otřesům. Disponují tak lepší teplotní vyvážeností než standartní, plastové, či kovovo-plastové převodovky. Proto i na tento díl stroje se vztahuje samozřejmě záruka po dobu 5 let.

 

Základní vlastnosti sekačky:

 • Plynule proměnný pojezd SMART Drive®
 • Extrémně tichá
 • Dva sekací nože – Twin Blade
 • VersamowTM - integrovaný mulčovací systém
 • Roto-stop®
 • Nízká spotřeba
 • Odolný podvozek sekačky z materiálu Xenoy®
 • Podvozek s individuálním nastavením výšky kol
 • Rychlesklopná rukojeť
 • Sekání vlhké a přerostlé trávy i podél zdí
 • Odolná a velká kola s ložisky
 • Líbivý design
 • Automatický sytič, motor 190 ccm, OHC
 • Záběr sečení 53 cm
 • 5-letá záruka

Parametry

Výkon:
6.5
Rozměry D x Š x V:
1770 x 585 x 1015
Záběr:
53
Doporučená plocha:
2000
Množství motorového oleje:
0.55
Objem sběrného koše:
88
Objem palivové nádrže:
0.91
Hmotnost:
43.8
Maximální kroutící moment Nm:
11.3 (2500)
Délka záruční doby:
5 let
Zastavení otáčení nože sekačky:
třecí spojka ROTOSTOP
Spotřeba paliva:
0.88
Garantovaná hlučnost dB:
98
Typ motoru:
benzín
Nastavitelná výška sečení:
20 - 100 mm
Materiál šasí:
Xenoy
Pojezd:
SMART DRIVE hydrodynamická spojka
Počet stupňů výšky sečení:
7
Mulčování:
Versamowe
Centrální nastavení výšky sečení:
ANO
Motor:
GCV 190A

Média

Video

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více něž 50-ti letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Telefon eshop: +420 389 012 238
Email: info@agrozet.cz

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
371 55 České Budějovice
Česká republika