Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
00 Kč

AGRO Talent 5ml

AGRO Talent 5ml
AGRO Talent 5ml
Značka:
-
Obchodní číslo:
572820171660
Katalogové číslo:
017166
EAN:
8594028312259
Objem:
5

Kontaktní osobaŠANDA Jiří

47,92 Kč
na dotaz39,60 Kč bez DPH

Popis

AGRO Talent 5ml


Talent je lokálně systemický fungicid proti strupovitosti na jádrovinách, padlí na jabloních, révě a jahodníku, skvrnitosti listů třešně a višně, moniliové spále višně, rzi a červené skvrnitosti na slivoních a padlím, rzem a listovým skvrnitostem na okrasných rostlinách. EW formulace (emulze typu olej ve vodě) zabezpečuje snadnou manipulaci a mísitelnost s dalšími přípravky, vysokou účinnost, a vynikající snášenlivost pro ošetřované rostliny.


Charakteristika


Systémový fungicid


Účinná látka


myclobutanil 200 g/l, tj. 2-p-chlorfenyl-2-(1H-1,2,4-triazol-1-ylmethyl) hexannitril


Působení


Talent obsahuje účinnou látku myclobutanil, která náleží mezi triazoly (inhibitory demethylace). Účinkuje jako preventivní, kurativní a částečně i eradikativní fungicid. Účinná látka přípravku proniká rychle do rostlinných pletiv a 1 hodinu po aplikaci je dosaženo plné deštivzdornosti. Pohyb účinné látky v pletivech je omezený (lokálně systemický), proto je pro docílení plné účinnosti nutná dokonalá pokryvnost postřiku. Mechanismem účinku je inhibice biosyntézy ergosterolu fytopatogenních hub, především klíčících spór. V důsledku blokace tvorby ergosterolu klíčící spóry patogenní houby nevytvářejí buněčné stěny a odumírají. Podobně účinkuje Talent i na mycelium některých hub, např. původců různých druhů padlí, což se projevuje eradikativním účinkem na tyto choroby.


Příprava aplikační kapaliny


Odměřené množství přípravku vlijeme za stálého míchání do nádrže aplikačního zařízení naplněné do poloviny vodou, potom důkladně rozmícháme a vodu doplníme na stanovený objem. Připravujeme si takové množství aplikační kapaliny, které ihned spotřebujeme.


Upřesnění podmínek aplikace


Jabloně a hrušně


Proti strupovitosti se ošetřují podle signalizace nebo při ohrožení. Přípravek působí jak preventivně, tak i kurativně, do 72 hodin po dosažení podmínek pro vznik infekce. Kontaktní fungicid prodlužuje preventivní dobu účnnosti. Intervaly mezi ošetřeními jsou podle intenzity růstu a průběhu počasí mezi 7 - 14 dny. Proti padlí jabloňovému se ošetřuje ve fázi zelené poupě (7 - 10 dnů před květem), ošetření se podle potřeby opakuje v intervalu 7 - 10 dní do července.


Vinná réva


Proti padlí se ošetřuje od fáze 5 - 6 listů do počátku zaměkání bobulí, interval mezi ošetřeními proti padlí révy nejlépe 7 - 10 (14) dní. Po odkvětu se doporučuje použití přípravku IQ-Crystal k zajištění dlouhodobé preventivní účinnosti, možné je i použití přípravků ze skupiny strobilurinů. Pro poslední aplikaci proti padlí se doporučuje opět Talent, který omezuje tvorbu kleistotecií a tím zdrojů primární infekce pro přístí sezónu.


Jahodník


Proti padlí ošetřujeme při nebezpečí infekce, respektive při zjištění prvních příznaků. První aplikace v době počátku květu, další 2 aplikace po sklizni, respektive po obnově listové plochy, po jejím předchozím mechanickém odstranění po sklizni.


Slivoně


Proti rzi se ošetřuje v průběhu července, ošetření se 1 - 2x opakuje v intervalu 10 - 14 dnů. Proti červené skvrnitosti se ošetřuje 1 - 2 týdny po odkvětu a ošetření se 1 - 2x opakuje v intervalu 10 - 14 dnů.


Třešně a višně


Proti skvrnitosti listů se ošetřuje 3 - 4 týdny po odkvětu. Ošetření se opakuje po 10 - 14 dnech. Višně se proti moniliové spále ošetřují v období počátku kvetení a při dokvétání.


Okrasné rostliny


Ošetřujeme při ohrožení, nejpozději na počátku napadení. Nižší dávka je určena pro ošetření rostlin do výšky 50 cm a vyšší dávka pro ošetření rostlin do výšky 125 cm. Doporučená koncentrace aplikační kapaliny je 0,05% (5 ml / 10 l vody). Vzhledem k množství druhů a odrůd okrasných rostlin se doporučuje před jejich provozním ošetřením ověřit citlivost v daných podmínkách na malé části porostu nebo menším počtu rostlin.


Antirezistentní strategie


Nebezpečí vzniku rezistence lze omezit střídáním s přípravky s odlišným mechanizmem účinku (např. strobiluriny, quinoxyfen). K zabránění vzniku rezistence neaplikujte přípravky ze skupiny inhibitorů demetylace (DMI) vícekrát než 3x v průběhu vegetace.


Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí


Toxický pro vodní organismy, může vyvolat dlouhodobé nepříznivé účinky ve vodním prostředí.

Parametry

Objem:
5

Chcete dostávat lákavé nabídky přímo do své e-mailové schránky?

Zobrazit aktuální newsletter

O nás

Jsme profesionální a především ryze český e-shop, který je svým zaměřením na širokou zemědělskou veřejnost největší ve své kategorii.

Můžeme se pochlubit více něž 50-ti letou tradicí a zkušenostmi.

Toto vše z nás dělá jedničku na trhu se zemědělskou technikou u nás.

Kontakt

Telefon centrála: +420 389 012 211
Telefon eshop: +420 389 012 238
Email: info@agrozet.cz

AGROZET České Budějovice, a.s.
U Sirkárny 501/30
371 55 České Budějovice
Česká republika

Aktuální akce