Hlavní stránka Naše společnost Aktuality Větší objem, rychlejší sklizeň a kratší řezanka s EUROPROFI COMBILINE

Větší objem, rychlejší sklizeň a kratší řezanka s EUROPROFI COMBILINE

TiskPoslat stránku emailem

/Files/POTTINGER_1.jpg

První senážní vůz EUROPROFI 3 L pořídil soukromý zemědělec Ing. Pavel Mrtka v roce 2004 a vůz pořád slouží, i když už jinému majiteli.

„Vůz dělal tři seče, to bylo celkem 300 ha a dalších 120 ha v sousedním podniku, takže kolem 300 fůr senáže za rok. K tomu sbíral slámu z vlastní výměry. Spočítali jsme, že za dvanáct let provozu odvezl přes 3 500 fůr jenom senáží, k tomu 1 200 fůr slámy, 500 fůr kukuřice, takže celkem 5 200 fůr. Sloužil dobře a spolehlivě,“ vzpomíná Ing. Mrtka. Jeho rodinná farma se nachází v Křepinách na Pelhřimovsku kde hospodaří na 190 ha, z nichž 104 ha je orná půda. Kromě rostlinné výroby chovají 75 dojnic s průměrnou roční užitkovostí 9 500 kg mléka.


Vůz má široké pneumatiky, což je výhoda na pozemcích i při přejezdu na žlabu.


Druhý senážní vůz EUROPROFI 5510 L COMBILINE pořídili na farmu minulou sezonu a již zkušenosti z první seče je přesvědčily, že nákup tohoto vozu byla dobrá volba. „Jednak má větší kapacitu, při kontrolním vážení je to o dvě tuny více hmoty. Sklizeň s ním je rychlejší, v průměru zvládne 2,6 fůry za hodinu. Dokáže udělat kratší řezanku, a to je pěkné,“ pochválil farmář a podělil se o další poznatky z praxe. Vůz má širší pneumatiky, což je výhoda na pozemcích i při přejezdu na žlabu, kde se tolik neboří, rovnoměrně rozprostře hmotu a nedělá hromady. Nová je konstrukce podlahového dopravníku pro rychlé vyprázdnění celého vozu, přičemž dopravník umožňuje více rychlostí. Při práci na poli je vůz stabilní, výkyvný sběrač perfektně kopíruje nerovnosti i při vyšší rychlosti a sbírá hmotu bez kamenů a nečistot. Stanislav Dvořák, který s vozem pracuje, rovněž oceňuje výkyvný nosník nožů EASY MOVE. Nosník lze snadno vyklopit do strany a nože automaticky uvolnit a vyjmout bez použití nářadí. Používají nože TWINBLADE s otočným ostřím pro zlepšení kvality řezanky v průběhu sklizně.


Potřebovali jsme výkonnější a provozně spolehlivý stroj, který by vydržel celou sezonu bez závad a poruch. Abychom mohli nepřetržitě a harmonicky sklízet, pracovat tak, jak je potřeba. To pro nás znamená nezanedbatelnou úsporu nákladů, protože zatímco menší vůz udělal 26 fůr, tento odveze stejné množství 21 fůrami. Spotřeba u vozu EUROPROFI 5510 L COMBILINE je 6,9 litru na fůru, starý vůz vykazoval 8 litrů. Také vkládací válec nemá takovou energetickou náročnost jako u starého vozu. Za stejný čas udělá vůz větší výkon při nižších nákladech. Samozřejmě také ovládání vozu je modernější a komfortnější,“ dodal Ing. Mrtka.


Při práci na poli je vůz stabilní, výkyvný sběrač perfektně kopíruje nerovnosti i při vyšší rychlosti a sbírá hmotu bez kamenů a nečistot.

Poslat odkaz na stránku

*) vyplnění takto označených položek je povinné.

*
*
*