Hlavní stránka Naše společnost Aktuality Pneumatický secí stroj AEROSEM

Pneumatický secí stroj AEROSEM

TiskPoslat stránku emailem

/Files/POTTINGER_1.jpg

Na mnoha výstavách a následně i u prvních uživatelů lze spatřit nový pneumatický secí stroj Aerosem. Univerzální secí stroj je koncipován tak, aby mohl zabezpečit zakládání porostů nejen u obilovin a dalších úzkořádkových plodin, ale také u přesně setých plodin se širokými řádky. Tím svému uživateli ušetří mnoho finančních prostředků za nákup samostatného přesného secího stroje.

Jeden secí stroj pro čtyři varianty použití:

  • obilniny
  • kukuřice nebo slunečnice
  • kukuřice s hnojivem
  • kukuřice s podsevem


Možné setí s přihnojením


Pro přesný výsev vyklopí obsluha přepážky na obou okrajích zásobníku, a tím jeho vnitřní prosto rozdělí na tři samostatné úseky: na obou krajích s objemem vždy 200 l sloužících k uložení osiva kukuřice nebo slunečnice, uprostřed zůstává 800 l objemu na minerální hnojivo. To dovoluje stroj využívat i k přesnému setí s přihnojováním. Případně namísto hnojiva lze do středové sekce nasypat osivo a pěstovat kukuřici s podsevem, což je stále oblíbenější technologie v erozně ohrožených oblastech. Společným výsevem se ušetří samostatný přejezd secím strojem.


Jednotlivé nabírání zrn PCS obstarávají hydraulicky poháněné kotouče s prsty. Zrna jsou dopravována ke speciálně vyvinutému injektoru, který je předává proudícímu vzduchu. Zrna kukuřice jsou v přesných roztečích unášena vzduchem až k výsevním botkám v nastavitelné rozteči řádků 37,5 cm nebo 75 cm. Ukládání zrn do půdy zajišťují upravené dvoudiskové secí botky Dual Disc.


Jednoduše a nekomplikovaně


Velkou předností stroje Aerosem je velmi jednoduchý a nenáročný přechod mezi klasickým a úzkořádkovým setím. Přepážky v zásobníku se sklopí dolů, tím se uzavře přívod k výsevním ústrojím PCS a osivo obilnin nebo řepky je směrování do centrálního výsevního ústrojí pod zásobníkem.


Flexibilní využití na pozemcích s různou roztečí kolejových řádků je možné díky tomu, že uživatel si může nastavit libovolný počet řádků nebo jejich rozteč a výsledek se vždy automaticky přizpůsobí. Změnu může provádět také kdykoli za jízdy. Dovoluje to elektronicky ovládané dávkovací zařízení ve spolupráci s inteligentní rozdělovací hlavicí IDS. Pohon systému je elektronický a ovládání se provádí komfortně panelem Power Control a nebo ISOBU z kabiny.


Parametry pneumatických nástavbových secích strojů Aerosem:


Poslat odkaz na stránku

*) vyplnění takto označených položek je povinné.

*
*
*